Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-Benz Binek Otomobil İmalat Yönünü Mısır’a Çevirdi!

Mercedes, dolaylı yönden bulunduğu Mısır'a binek otomobillerini üreteceği tesis açma kararı aldı!
Mercedes-Benz Binek Otomobil İmalat Yönünü Mısır’a Çevirdi!

Küresel çapta Mercedes, farklı kollarda saldırışlara geçtiğini bizlere her defasında anlatmıştı. Çin ile olan yakınlığı geçmiş senelerde bizleri şaşırtsa da, sahanın büyüklüğü, Alman markanın saldırı alanlarını genişletmesine sebeb olmuştu. Neredeyse tüm model gamını yenileyen Mercedes, bu yeniliklerin arasına çağımızın geçiş yaptığı elektrikli bir araçla da gelmişti. EQC 400 4Matic ile EV dünyasına geçen Daimler, EQ çıkartmasını S ile amiral sınıfa kadar taşıyarak, lüks klasmanda da sunacağını söylemişti.

Gelen son haberde Mercedes’in binek modellerini Mısır’da üreteceği söylendi. Operasyonlarını genişletmek için yapılan bir adım olarak gösterilen Mısır tesisinin teknolojinin son nimetlerinden faydalandırılacağı söylendi. İşte detaylar…

Görüşmelerin henüz sonuçlanmadığı söylendi.

Mercedes tesisinin, yerel bir iş ortağı ile inşa edileceği yönünde bilgi verildi. Konu ile ilgili olarak Mercedes kurul üyelerinden Markus Schafer, Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah ile görüşmeler yapmış. Schafer, “Mısır, üretim ve destekleyici lojistik için çekici ve rekabetçi bir yer. Burası pazardaki genişleme konusuna çok yarar sağlayacaktır.” dedi.

Buna karşılık Cumhurbaşkanı Abdel Fattah, ” Mercedes-Benz’in Mısır’da otomobil üretimine ve montajına devam etme kararını memnuniyetle karşıladık. Bu, yatırım ortamını iyileştiren ve Mısır’daki iş performansını yansıtan bir adımdır.” diyerek karşılık verdi.

Her şey yolunda giderse Mısır devleti tesis için kolları sıvayacak!

Yerel marka ve firmalarla birlikte devlet desteği Mercedes için sağlanacak. Daimler, yeni planlanan idari sermaye ve otoritelerin Mısır’da inşa etmeyi planladığı akıllı şehirler için mobilite, elektro-mobilite, elektrikli arabalar ve özerk sürüş konusunda geliştirmeler yapacaklarını belirtti.

Ayrıca Mercedes sözcüsü Schafer, ürün portföylerinden Mısır’da bu işi yapan şirketlere destek vereceklerinden de bahsettiler. Daimler, 1999 yılından beri Mercedes-Benz Egypt SAE aracılığıyla yerel pazarda yer almaktadır. Bağlı ortaklıkta 1.000’den fazla doğrudan ve dolaylı iş potansiyeliyle ilerlemektedir. Ve kendi ithalat, satış organizasyonu ve merkezi bir yedek parça deposuna sahiptir. Ayrıca Kahire, Giza, İskenderiye ve Hurgada’da bulunan atölye çalışmalarının da devam ettiği aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum