Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in Amiral EQS Prototipi Asfaltta Yeniden Görüldü!

Mercedes'in Porsche Taycan ve Audi E-Tron'un karşına çıkartacağı amiral elektriklisi EQS' i test ediyor.
Mercedes’in Amiral EQS Prototipi Asfaltta Yeniden Görüldü!

Mercedes’in elektriklilerinde en üstte yer alacak EQS yeniden yollarda görüldü. Uzun zamandır karşımıza çıkmayan amiral elektrikli, güncel S Serisi’nden daha farklı geldi. Mercedes, tüm gücüyle gittiği EQ’ler için sağlam çalışmalar yapıyor. EQC SUV ile tamamı elektrikli moda giren Alman marka, 2025 yılına kadar farklı modeller dışında, olağan araçlara da elektrik enerjisini verecek.

Korsan fotoğrafçılara yakalanan EQS, nihai üretim gövdesiyle kendini gösterdi. Sonundaki “S” amiralin bir uzantısı gibi dursa da aslında yeni premium elektrikli otomobil, 4 kapılıdan ziyade 5 kapılı fastback tarzını benimsedi. Bunun tercümesi de şu; Mercedes, Porsche ve Tesla’ya karşı ağır bombardımana başladı!

Çizgiler, ağır bir aracın sportifliğe giden yansıması gibi duruyor.

Porsche Taycan EV ile lüks elektrikli kısımda boy gösterecek olsa da, Mercedes’in tek yıkması gereken rakibi o değil. Arkadan Audi’nin gösterimine çok az kalan E-Tron GT‘si geliyor.

EQS, yeni farlar ve ızgarayla geliyor. Burun yapısı rüzgar direncine karşı daha eğimli duruyor. Panjur S Serisi’nden daha yassı. Aydınlatma grubunda CLS’yi daha çok yakın görüyoruz. Yatay duran ön cam, geriye doğru panaromik bir cama bağlanıyor. C sütunda aracın hangi kısma hitap ettiği anlaşılıyor.

Aynı Taycan ve E-Tron GT’de olduğu gibi arka cam ile bagaj kısmı birleşik duruyor. Yani GT tadına ulaşıyor. EQS’in dış duvarı kesinlikle cesur bir izlenim veriyor. Boyut rakamları belli olmasa da dingil açıklığı uzun ve bu da iç mekan için cömert genişlikler sunacağına işaret ediyor.

Görsellerden, yeni elektrikli EQS’in kapıları dikkatimizi çekiyor.

Aracın sportif vurgusu için camların çerçevesiz olduğunu görüyoruz. Kapı kolları farklı ve çekme ile normal olarak test edildiğini düşünüyoruz. EQS ayrıca 2021 yılında çıktığında marka modellerinin standartlarını belirleyecek.

Elektrik motor ve batarya teknolojileri dışında Mercedes, EQS’te otonom sürüşe de vurgu yapacak. Yeni amiral EV, özel MEA platformunda birleştirilecek. Mimaride, modelin elektrik motorları, her bir dingile gelecek şekilde düşünülüyor.

Raporları biraz incelediğimizde ise güç oranının EQC SUV’dan daha fazla olduğunu anlıyoruz. Mercedes’in ilk elektriklisinin incelemesine dönersek; toplamda 384 hücreye sahip 80 kW’lık pillerin EQS’te daha büyük olmasını bekliyoruz.

Diğer taraftan EQC’nin 408 beygir ve 765 nm tork ürettiğini ve EQS’in daha fazla olduğunu düşünürsek, sanırız 450 ile 480 beygir aralığında olabilir. Asıl bomba ise AMG logolu özel bir EQS’ten haber verildi. Gücünün de 600 beygirden fazla olacağı aktarıldı. Araç hakkındaki gelişmeler şimdilik bu kadar. Lansmanına yaklaştıkça sizlere daha fazla bilgi vermeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum