Yatırım yapmaya başla!

Mercedes Elektrikli AMG Modelleri için Rock Grubu “Linkin Park” ile Ortak Oldu!

Mercedes - AMG, elektrikli araçları için dünyanın en popüler gruplarından olan Linkin Park ile ortaklık imzası attı! İşte detaylar...
Mercedes Elektrikli AMG Modelleri için Rock Grubu “Linkin Park” ile Ortak Oldu!

Araç seçimi yaparken mutlaka bize hitap edecek bir özelliği var mı ona bakarız. Kimisi bir otomobilin dış görünümünde kendini bulurken, kimisine de sadece konforlu olması yeterli oluyor. İşler spor araba konusuna geldiğinde daha farklı roller ortaya çıkıyor. Örnek verecek olursak; Aston Martin’in son çıkışını yaptığı DB11 modeli için mühendisler motor sesinin kulağa en iyi gelecek tonları üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Yani motorla başlayan müzikal showlar, egzoz sistemiyle sonlandırılıyor. Gelelim günümüzdeki spor araba seslerine! Aslında yaşadığımız şu dönemde araç sesleri hızlı şekilde kesiliyor. Nedeni çok basit; artık tamamen elektrikli araçlar boy gösteriyor. İşte MTV ödüllerine doyamayan Linkin Park grubu ile Mercedes – AMG grubun ortaklığı yukarıda anlattığımız konuya dayanıyor.

Gördüğümüz ana tema da Mercedes elektrikli araçlarından “ses istiyor”

Mercedes - AMG Elektrikli Araba Linkin Park

Bu konu üzerinde sanırım Tesla Motors da çalışmalar yapmıştı. Çünkü Amerikalı şirket artık sessizleşen otomobiller yüzünden sokaktaki insaların tehlike altında olduğunu düşünüyordu.

Aynı mantık çerçevesinde Mercedes firması da elektrikli sessiz araçları için ünlü müzik grubundan güzel tonlu kulağa hoş gelcek sesler istiyor.

Linkin Park farklı segment modelleri için farklı tınılarda araç sesleri ayarlayabilir.

Mercedes - AMG Elektrikli Araba Linkin Park Dış Hoparlör

Burada demek istediğimiz; Mercedes’in yeşil canavarı AMG GT‘nin bir elektrikli versiyonu olduğunda, daha özel ve kalın tonlarda etrafına duyurabileceği sesler yapılabilir. Keza bu durum bir standart E Serisinde daha normal derlenecek.

Mercedes, çevre güvenliği açısından ve Alman hükümetinin “elektrikli araçlar sesli olmalıdır” kararından sonra ortaya her tondan müzik yapabilen Linkin Park ile mantıklı bir ortaklık içerisine girdiler.

Elektrikli bir arabanın ses çıkarma şekli de büyük ihtimal yine gaz tepkimelerine dayalı, aracın dış kısmında belli yerlerine koyulacak sağlam hoparlörler yardımıyla olacak. Yayalarda normal fosil yakıtlı arabalarda verdiği tepkileri verecek. Mercedes böylelikle ses olayları ile çok içli dışlı olan Audi ve Tesla’ya ayak uydurmuş oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum