Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Süper Spor Arabaların Kolombiya’daki Otoyol Yarışı Kötü Bitti!

Kolombiya'da milyon dolarlık trafik kazası. Birbirinden pahalı 4 süper spor otomobil ıslak otoyol zemininde hız yaparken birbirlerine girdiler. İşte detaylar...

Yüksek süratin sonucu yine kötü bitti! Kolombiya‘da yaşanan kazada hızlı spor arabalar, otoban yarışında neredeyse param parça oldular. Kazaların kimisi dikkatsizlik yüzünden kimisi de resmen bilerek yapılıyor. Yasal yol hız sınırlarına uyulmadığı taktirde sonucunda neler olduğunu binlerce kez örneği ile gördük ve görmeye devam ediyoruz. Carscoops‘un haberine göre Kolombiya’nın Bogota-Tunja otoyolunda meydana gelmiş. Trafik kazasına karışan arabalara baktığımızda da her biri yüz binlerce dolar değerinde. İçlerinden birisi diğerlerine göre biraz daha efsanevi duruşa sahip.

Liberty Walk’un da ele aldığı o araba Mclaren 650s! Resimlerde gördüğünüz gibi karoser yapısından fazla bir şey kalmamış. Hatırlarsanız geçen sene İngiltere’de dünyada tek örneği kalmış Pagani Zonda PS760 modeli bariyerlere çarparak 1.5 milyon Sterlin resmen çöpe gitmişti.

Aldığımız haberlere göre kazaya karışan arabalardan sadece bir tanesi spor araba sınıfında değil. O da gördüğümüz gibi Toyota’nın yenilediği L.C Prado!

Fotoğraflarda da gördüğümüz gibi McLaren 650S’in ne durumda olduğu gayet net.

Sarı renkli Porsche Boxster, diğerlerine göre ufak sıyrıklarla atlatmış diyebiliriz.

Yine mavi renkli Mercedes AMG GT’de kullanılamaz hale gelmiş.

Kazaya dair bir vatandaşın cep telefonun çektiği görüntülere buradan bakabilirsiniz.

Bu arabaların gövde yapıları karbon fiber! Yani hem sağlam hem de hafif. Artı bu arabalar hiper araç olarak anıldığı için önlemler biraz daha fazla. Ne kadar fazla olduğunu aslında burada anlayabiliyoruz. Yaptıkları yüksek hız rakamlarına göre başka sınıf bir araç çok daha kötü hale gelebilirdi.

Hatta içindekiler de ölebilirdi. Ancak sürücülerin hepsi yaralı olarak hastaneye kaldırılmış. Gerçekten ıslak zeminde bu kadarla atlattıkları için oldukça şanslılar. Kazada tek şanssız olan ise yol kenarına savrulan Toyota Land Cruiser Prado marka SUV!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle