Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG GT 4-Door’a 2020 Yılında Hibrit Takviyesi Geliyor!

Mercede-AMG GT 4-Door için hazırlanan PHEV motor aynı zamanda iki kapılı Black Serisi'ni de besleyecek.
Mercedes-AMG GT 4-Door’a 2020 Yılında Hibrit Takviyesi Geliyor!

Mercedes, alt modellerinden başlayarak tüm ürün gamını elektriklenme kararını almıştı. Lüks yaşamda S 560e Plug-in Hibrit ile yeni nesil yakıtların her alanında olduğunu belli eden Alman marka, yeni GT 4-Door’u da 2020 yılında hibrit ile takviye kararı almış. Road&Track‘in yer verdiği habere göre AMG şefi Michael Knoller performans tarafında hibritle yollarına devam edeceklerini açıklamış.

Konuşmalar arasında, fişli elektrikli olarak çıkacak 4-Door’un sonradan özel serilerle çıkartılacağı söylendi. 4 kapılı coupe aracın 4.0L V8‘den alacağı güç rakamları oldukça yüksek gözüküyor. Aynı zamanda 4 kapılı ile başlayacak serüvene sonradan iki kapılı versiyon da katılacak. İşte detaylar;

Geçen sene yaptığımız bir haberde, AMG GT’nin 3.0L V6 motoruna hibrit geleceğini yazmıştık.

Bazı kaynaklara bakılırsa GT Black Serisi olarak gelecek modelin kaputunun altında 4.0L V8 çift turbo yer alacak. Akıllara 2017’deki AMG GT Concept’in 800 beygir üreten motoru geliyor. O zamanlar için AMG şefi Tobias Moers, bu güç aktarma bir gün kullanılacak demişti.

Telaffuz edilen güç rakamları agresif noktalara gidiyor. AMG GT 63’in 4.0L V8 motorundan yola çıktığımızda karşımıza 639 beygirlik bir güç ve 900 nm tork geliyor.

Karşımızdaki güç modeli 3.2 saniyede 0’dan 100 km/h’ye çıkartabiliyor. Artı olarak gaz pedalını bırakmazsanız 315 km/h’ye ulaşabiliyor. V8 bu sefer takviye tarafına PHEV motoru da alarak tahminen 800 beygire çıkacağı konuşuluyor.

4 Kapılı ile 2 kapılı Black Serisi’nin aynı anda PHEV üniteye kavuşacağını Knoller şimdiden söyledi. Hazırlanan yeni güç ünitesi geldiği tüm modelleri muazzam güçlere getirmeye niyetli. Öte yandan yeni GT R Black Serisi’nin 700 beygir olarak tahmin edilen gücünün çıktığında çok daha fazlasını vermesi bekleniyor.

PHEV’in anladığımız kadarıyla ortalama olarak 4-Door’a 150 beygir civarlarında güç sağlayacak. Alman modelin hız rakamlarına nasıl yansır bilemiyoruz. En fazla tahminlerimizle 3.2 sn hızlanmanın 2.9 saniyeye kadar düşürüleceğini söyleyebiliriz. En yüksek sürate de mutlaka bir artısı olacaktır. AMG şefi Michael Knoller’in LA Auto Show’da yaptığı açıklamalar bunlar. Şimdi bekleyerek AMG’lerin gelecek sene neler yapacağına bakacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum