Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mercedes-AMG C63 için Ciddi Motor Değişimi Geliyor!

Mercedes-AMG C63'te farklı bir motor dönemine geçiliyor. C43'ün yerini alacak seri ile birlikte üst segmentten sağlanacak hafif hibrit motorlar konuşuluyor.
Mercedes-AMG C63 için Ciddi Motor Değişimi Geliyor!
Yorum

Mercedes, içten yanmalı motorların gelişimini durdurma kararı sonrasında AMG varyant araç motorlarının hacim ve güçleri açısından bir önemli kararını daha açıkladı. Alman marka SUV tarafına sağlam yatırım modelleriyle saldırışlarını kesmediği gibi, diğer kısımları da ihmal etmiyor. Hali hazırda alt ve orta sınıf modellere kadar gelen elektrik düzenini tüm sınıflara yaymış durumda.

Firmaların en büyük derdi olan emisyonları ayarlamak için hacimleri düşürüp, aracını hibrit düzene getirerek açık kalan kısımları halletmeye çalışıyor. Mercedes’e dair gelen bu haberimizde Affalterbach’ta geliştirilen bazı normal olmayan otomobillerin elektrifikasyona geçtiği aktarıldı. Onlardan birisi de C63 AMG!

Autocar‘a göre Mercedes-AMG C63’ün gelecek nesline 2.0L motor yerleştirilecek.

Bunun haberini daha öncesinde “Mercedes-AMG 45 S’in 2.L Motoru Üst Performans Modellerine Geçirilebilir” başlığı altında yayınlamıştık. Tabi ki Mercedes’ten kesin bir açıklama gelmediği için olabilir demiştik.

Şimdi ise mühendislik harikalarından olan bir motor olarak görülen 2.0L’nin gerçekten de en üst konumlu hızlı AMG’ler verileceği onaylandı. Performans kelimesinin Alman marka ve geliştiricisindeki karşılığı, yüksek hacim motor, bolca silindir ve 500 beygir üzeri güçler. 6.0L V12’lerin 4.0L V8 Twin Turbo geçilmesi ve yakın gelecekte de 2.0L’ye kadar hacimlerin indirilmesi oldukça garip geliyor.

4.0L’nin de yok edilerek, 2.0L benzinli motoru elektriklendirilerek istenilen güçleri müşterilere sunmak amaçlanmış. A45 S ve CLA 45 S’le gelen 2.0L, 421 ps güç ve 500 nm tork üretiyor. 2022’de yeni nesline geçecek C63 AMG’nin 2.0L motorla gelerek, gücün 500 beygir gücüne getirilmesi gündemde.

Motor, hem enlemesine hem de boylamasına yerleştirilecek şekilde geliştirildiği için modellerin kaputları altında herhangi bir uyum sorunu bulunmuyor. Aynı zamanda 2.0L hibrit düzen GLC 43-63 SUV’a da gelecek.

Yeni C63 AMG’de BMW’nin M3, M4 Coupe ve Cabriolet’ine karşı sedan, coupe ve cabriolet kupa tiplerinde geleceği bildirildi. Sanırız C63 AMG’de Shooting Brake kaldırılıyor. Audi RS4 rekabeti de son bulmuş olacak. M139 kodlu motor orta üst sınıfa gelirken, CLS 53’te kullanılan M256 koduna sahip 3.0L 48 Volfluk hafif hibrit şeklinin de C63 AMG üzerinde kullanılması gündemde. Muhtemelen aracına ne koyacağını Mercedes-AMG’de tam karar veremedi!

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu