Yatırım yapmaya başla!

Mercedes’in Birçok AMG Modeli Çoklu Sorunlardan Dolayı Geri Çağrılıyor!

Mercedes'in en güçlü araçlarını üreten AMG çıkışlı modellerde de bazı hatalar tespit edildi. İşte detaylar...
Mercedes’in Birçok AMG Modeli Çoklu Sorunlardan Dolayı Geri Çağrılıyor!

Dünya otomobil üreticilerinin yıllar boyunca araç toplatma ve geri çağırma gibi durumlarına şahit olduk. Haziran ayından beri Mercedes cephesinden hata haberleri duymuyorduk. En son dizel motorların zehirli gaz salınım değerlerinin değiştirilmesi nedeni ile 774.000 araç geri çağrılmıştı.

Her zaman ana firma araçları konu olmaz. Mercedes’in performans birimi AMG modellerinde de hatalar çıkabiliyor. Ve işin daha da kötüsü de geri çağırma sadece bir AMG modelini kapsamıyor.

Mercedes modellerinin en üst seviyeleri hatalı!

2017 yılının Mayıs ayında sizlere Mercedes’in ağır abisi S Serisi yükseltmesi S63 ve S65 AMG‘nin incelemesini yapmıştık. İlk sorunlu AMG modeli de bu seri oluyor. S63 ve S65 AMG’nin  Aktif Şeritte Tutma Yardımcısı‘nın sorunlu olduğu bildirildi.

ABD’de 375 araç bundan dolayı çağrılacak. Hatanın basit olduğu ve ufak bir yazılım müdahalesiyle düzeltilebileceği söylendi.

Operasyonun ikinci kısmında 2018 Mercedes E63 S AMG var.

Yeni E63 S AMG‘nin koltuklarında sıkıntı olduğu söylendi. 22 adet aracı ilgilendiren sorunda elektronik koltukların ayarlarında sıkıntı olduğu, mekanik ve elektronik olarak ayarlanması gerektiği marka tarafından bildirildi.

Birçok AMG destekli SUV modelde görülen aydınlatma hatası oldukça ilginç.

Alman üreticinin tespit ettiği listede GLC43 AMG – Coupe, GLC 300, GLC350e ve GLC63 AMG‘deki problem; Ledli olan dönüş sinyallerinin bir nedenden dolayı sarı değil de mor yanıyormuş.

Ledli sinyal sorununun modül değiştirilmesiyle çözülebileceği bildirildi. AMG üretimi sonrası çıkan üretim hatlarının o kadar büyük olmadığı kanısındayız.

Firmalar için belki ufak hatalar bile can sıkabilirken, en azından insan hayatını etkileyecek problemler oluşmamış.

Hyunda’inin beklenmedik Santa-Fe hatasında direksiyonun çıkma ihtimali vardı! AMG’nin koltuk, Led vs. hataları gayet basit ve çözülebilir sorunlar oluyor. Araçların geri çağırılması ne zaman başlayacak elimizde bir bilgi bulunmuyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum