Yatırım yapmaya başla!

Mercedes-AMG 45 S’in 2.0L Motoru Üst Performans Modellerine Geçirilebilir!

Mercedes, A 45 S ve CLA 45'in yeni nesilleriyle getirdiği 2.0L motordan aşırı güçler üreterek, sportif araçlar için en iyisi olarak düşünülmüştü. Şimdi motorun kullanım alanı genişletilmek isteniyor.
Mercedes-AMG 45 S’in 2.0L Motoru Üst Performans Modellerine Geçirilebilir!

Mercedes-AMG, 45 modelinde kullandığı 2.0L motor, şu anda seri üretimde olanların en güçlüsü. CLA 45 ile aynı anda tanıtımı yapılan A 45 S, olağanüstü bir güç ile çıkışı yapılmıştır. Son tasarım yenilemeleri haricinde modelin insanları hayret bırakan tarafı elbette motoru olmuştu. Özel body kit süslemeleriyle çıkartılan 5 kapılının motoru paylaşıma açılıyor.

Audi ve BMW’nin kaba tabirle “seslerini kesme” operasyonlarından en yenisi olan CLA ve A 45 kardeşler, daha büyük abilerine aktarım sistemlerini verebilir. Emisyonun iyi ayarlandığı, hacimce düşük olsa da aşırı güçlerin üretilebildiği bir motor kadar mantıklısı olamazdı! İşte detaylar;

A 45’in motorunun diğer modellere göre farklı açılarda yerleştirilebileceği söylendi.

2.0L hacimli özel olarak geliştirilen AMG ünitesi, 421 ps ve 500 nm tork sunuyor. Sekiz ileri çift kavramalı şanzıman, dört tekerleğe güç iletmekle görevli. Kompakt segmentin kuvvet bakımından zirvesine oturan A ve CLA 45, artık başkalarına da güç verecek.

Konu hakkında konuşan Tobias Moers, motorun çok daha fazlasını yapabilen bir yapıda olduğunu söyledi. Ünitelerde önemli bir adım olduğunu belirterek konuşmasına devam eden Moers, 2.0L’nin A 45 ve CLA 45’teki gibi enine uygulamanın aksine, uzunlamasına monte edilebildiğini doğruladı. Böylelikle kullanım genişliği açısından birçok kapının açıldığını belirtti.

Aklımıza direkt olarak C 45 ve E 45 adlı modeller mi yapılacak gelse de mümkün mü biraz kafa karıştırıcı. Aslında C 43 ve E 53 AMG’lerin 3.0L motorlarının yerini alabilecek kadar dolu gözüküyor. Keza E 53 AMG’ye 2.0L getirilmiş olsa bile aradaki güç farkları elektrikli motorlarla kapatılabilir. Düşünce daha çılgın geldi!

Konunun farklı taraflarından yola çıktığımızda, 6.0L’lerden gelen ve en spesifik hız modellerini besleyen 4.0L çift turbo V8′de mi hacimce düşürülmek isteniyor? 2.0L motorun 421 ps’ine ek olarak 600 beygiri kaldırabilecek kadar bir teknoloji gerçekten var mı?

Bizim yorumumuz; Mercedes-AMG 4.0L’nin bile daha da düşürülerek, hız ve gücün tamamlamasını elektrik kısmından halletmek istiyor. Tabi ki bu hemen olmasa bile çok uzun bir zamanın da olmadığını düşünüyoruz. Mercedes dahil şirketlerin sınandığı ağır emisyon sınırlarının bunu yaptırabilmesini zannetmek kadar normal bir şey olmadığını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum