Paylaşım

Mercedes Çıkışı Yapılacak A Serisi Motorları Hakkında Ufak İpuçları Verdi!


 

Mercedes'in C Segment hatchback modeli A Serisinin kokpitinden sonra hangi motorlarla çıkış yapacağı bilgisi de verildi. İşte detaylar...

Mercedes’in C hatchback segmentinin güçlü temsilcisi A Serilerinin çıkışına yaklaşıldıkça yeni detaylarda kendini gösteriyor. Bu zamana kadar A Serileri ile ilgili fazla bir bilgi yayınlanmadı. Geçtiğimiz haftalarda sizlerle paylaştığımız A Serisi kokpit görüntülerinden sonra şimdi de hangi motorlarla üretime alınacak onlar hakkında bilgiler verildi. Bahsettiğimiz seri çıkış yıllarında aile versiyonu olarak gözlere hitap etse de, son jenerasyonlarda hatchback kasanın verdiği sportiflik daha fazla.

Mercedes’in sürekli gelişen alt yapı projelerine dahil edilen A Serisi, ilk çıkış yaptığında testler sırasında takla attığı için firması anında ESP sistemini donanımlara eklemişti. Ülkemiz içerisinde belli bir süre zayıf halka olarak görülse de Avrupa satışları yeterli düzeydeydi.

Test sırasında çekilmiş görüntülerinden biraz perdeyi kendimiz kaldırarak yapısını tahmin edebiliyoruz.

2019 Mercedes A Class Test Görünütüleri

AutoCar’ın prototip A ile yaptığı test sürüşleri beraberinde olabilecek özellikler hakkında da bilgiler getirdi. Konfor bakımından geçmiş seriler ile kıyaslanamayacağı söylendi.

Zaten gösterilen kokpitten de yenilikçi ve dinamik sürüş yönündeki niyetleri belli oluyordu.

İşin aslı karoser yapısının ve kokpitinin yanı sıra en çok motor bölümünde merakımız artmıştı.

2019 Mercedes A Class Test Görünütüleri Yeni Süspansiyon

Mercedes yeni yüzüne kavuşmasıyla beraber eski motor revizeleri ile birlikte toplamda 9 adet üniteye yer verilecek. Yine Renault patentli 1.5 DCI motora devam edilecek. Seri ismi olarak ise A160d olacak.

Açıklamaların içerisinde en agresif versiyonlar olarak A43 ve A45 AMG düşünülüyor. Yeni nesil GLA45 ile yakın değerler sunmasını bekliyoruz.

A Serisinin konfora dayalı olarak alt yapı değişikliği de söz konusu.

2019 Mercedes A Class Yeni Nesil Motorları

Yani yeni kasada yeni bir süspansiyon sistemi geliyor demek. Mercedes’in yaptığı planlara göre alt versiyonlarda torsiyon çubuğunun kullanılacağı, üst donanımlarda kademe atlatılarak geliştirilen bağımsız süspansiyon takılması ön görülmüş.

Yeni haliyle karşımıza çıkacak A Serisinin test kısmını üstlenen Jochen Eck, “Mercedes ekibi eski jenerasyonda bir problem olarak gösterilen görüş açısı üzerine çok çalıştı. Aracın sütunları artık daha ince ve arka cam çok daha büyük.” demesiyle gerçekten de söylediklerinin zamanından beri sorun olduğu ve bunu da iyileştirmeye gittiklerini net şekilde anlıyoruz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın