Yatırım yapmaya başla!

Mercedes 1979 280GE Modelini Fosilleştirdi!

Mercedes yeni G SUV'un kalıp içerisinde ve Jurassic Park'da geçen teaser videosunu yayınlamıştı. İşte orada mumyalanan G tamamen gerçek!
Mercedes 1979 280GE Modelini Fosilleştirdi!

Geçtiğimiz günlerde, Mercedes’in kalıplarını hiçbir zaman değiştirmediği G Serisinin iç görselleri hakkında ipuçları vermişti. Detroit Otomobil Fuarı’nda izleyiciler için G Serisi daha farklı bir halde gösterildi. 2019 model yeni nesli ile yapısal olarak yine aynı bırakılmıştı. Karoserinin tıpkı 40 sene önce olduğu gibi kült yapısına devam edildi.

Sizlere iç yapısı hakkında bilgi sunarken aynı zamanda güzel bir teaserini vermiştik. Burada G Serisinin dayanıklılığınına dair olacak ki Jurassic Park temasıyla gösterilmişti.

G Serisi uzunca yıllar aynı kalacak şekilde kaplandı.

Fosil bir hal alan G’ye gerçekten inanılmaz zor olan bir çalışma yapılmış. Reçine ile sarılan kaya kadar sağlam bu SUV, 280GE serisi.

Yapımı oldukça uzun sürmüş.

Özel bir platform içerisinde gerçekleşen çalışmalar tam 90 gün sürmüş. Belirli bir kalıp içinde yürütelen projede, 44.5 ton sentetik reçinenin kullanıldığı söylendi.

280GE’nin saydam mumyası için özel bir ekip çalıştırılmış.

Bize göre kolay gelse de yorucu iş için sanırım 6 özel kişi uzun zamanlı bir çalışma yapmışlar.

Mercedes G SUV ismini ne zaman duysam; bir reklamında sağlamlık testine tabi tutuluyor ve dik açıyla duvara çarptırılıyor. Sonrasında ise Mercedes G duvarı delerek çıkıp gidiyor. Yani sağlam yapısı daha iyi anlatılamazdı.

Açıkcası böyle bir yapının strateji değişikliği altında iyi ki yapısı bozulmadı. Dünya G’yi bu haliyle seviyor. Diğer yandan gördüğümüz fosilleştirme işlemi de harika olmuş. 1979 GE280‘in artık hava ve dünya ile hiç bir bağlantısı kalmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum