Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mercedes 2020 Yılı için “GLG” Adında SUV Serisi mi Çıkartacak?

Mercedes, 2019 yılı için çıkartmayı planladığı GLB SUV'dan sonra şimdi de yakın grafiklerde GLG adında yeni bir 4x4 üretme hazırlığına giriyor. İşte detaylar...
Mercedes 2020 Yılı için “GLG” Adında SUV Serisi mi Çıkartacak?
Yorum

Mercedes’in oldukça genişleyen SUV segmentine, GLG adında yeni bir 4×4 model düşünüyor. Şu andaki ilgi küçük ve büyük ayırt etmeksizin yerden yüksek, hacimce geniş araçlara döndü. Wagon ve sedanların düşüşe geçtiği son 10 yılda, SUV’ların da aynı oranda çıkışlarını seyrettik. Ancak diyebilirim ki Mercedes markası, her bir sedanın yükseltilmiş karoserlerini yaparak,  fazlaca olan çalışma örneklerini gösterdi.

Tabi BMW”nin X7 İperformance‘ın da seriye katılmasıyla “X” simgesini taşıyan geniş ürün gamını küçümsememek lazım! Alman temsilci GLG’yi, çıkartmayı 2019 yılında planladığı GLB’nin temasında daha büyük ve hacimli motorlarla üreteceğini bildirdi. Temel segment SUV’ların yanına yukarından aşağıya doğru ara seriler atarak, müşteri tarzına göre hareket ettiklerini görüyoruz.

Mercedes’in 4×4 modellere yönelik yeni imaj düşüncesi, GLB’den sonra GLG ile tam olarak belli oluyor. Rolls Royce tarzı Ledli küçük farlar, geniş tampon ve umursamaz duruş!

Mercedes 2020 Glg Suv Modeli Glb Suv Tarzi

Arka kısmı da gördükten sonra klasik yapının muazzamlığı, küp şeklinde kasa yapısı ve 7 kişilik büyük gövdesi bence ses getirecek cinsten olmuş.

Mercedes 2020 Glg 4x4 Suv Modeli Arka Gorunum

GLB SUV modeli ile vücud farkının dışında GLG, Range Rover Sport rakibi olarak lanse edildi. Yeni GLG’nin off road paketli ve havalı süspansiyona sahip olması bekleniyor.

Mercedes 2020 Glg Suv Modeli Glb Glg Konsept Kasa

Mercedes tarafında 2020’ye kadar düşüncelerde bir değişim olmazsa, GLG’ye büyük hacimli 6 ve 8 silindirli ünitelerin yanında, 90kW’lık E modüllü plug-in hibrid motor tasarımı üzerinde duruluyor.

Mercedes 2020 Glg Suv Modeli Hibrid Motor

Mercedes’in GLB’den sonra 1 yıl arayla çıkartmayı planladığı GLG SUV modelin hakkında ufak detayları yakalamış olduk. Araçların şekil yönlerine baktığımızda birbirlerine oldukça yakın grafikler sergiliyorlar. Çıkış yapılarının tam olarak böyle olacak mı açıkçası belli değil. Ancak tasarımcıların çizimlerine baktığımızda bu yapının üzerinde harket ediyorlar.

Şu da olabilir; şimdiden yeni modelleri tamamen yeni tasarımlara dayalı şekilde yayınlayıp, insanların bu yöndeki tepkileri de ölçülüyor olabilir. Donanım detayları hakkında bilgi verilmese de GLG’nin Rande Rover Sport‘a karşı yapılan bir hamle olacağı için yetenek ve paket seviyesinin de en üstte tutulacağını düşünebiliriz.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu