Yatırım yapmaya başla!

Mercedes 2019 Yılında GLB SUV için Start Veriyor!

Alman Mercedes, SUV ailesine yeni bir üye hazırlığına girdi. GLB adıyla düşünülen yeni 4x4 model, 2019 yılı planlarına dahil edilmiş. İşte detaylar...
Mercedes 2019 Yılında GLB SUV için Start Veriyor!

Mercedes, seri şeklinde SUV segmentinin ürün yelpazelerini fazlasıyla çoğaltması dikkat çekmişti. Özellikle sedanlara, crossover takviyesi ile her modeline uygun 4X4-4X2 model çıkarttığını görmüştük. İnsanların araç tipleri yönünde tercih değişimi ile Mercedes dahil olmak üzere birçok üretici, SUV tarzı araç yapımında işleri hızlandırdılar.

Mercedes’in GLA adındaki SUV’na alternatif olarak düşünülen yeni GLB, 2019 yılında muhtemel tasarımı ile çıkması bekleniyor. GLB, isminin başındaki “G” harfine özel sertifikalı tırmanıcı olmak için markası kolları sıvadı. Yeni modelin değişik tasarımı dikkat çekerken, benimsenen grafik yapısı, alt ve üst SUV’ların yansımaları göze çarpıyor. G Serilerinin değişmeyen karakterinin örnek alındığı açıkça belli oluyor. Belki de uzun süreli kasa yapısı anlayışında GLB ikinci bir model olarak düşünülmüş olabilir. İçeriğimizde GLB olabilecek farklı iki çizimi de sizler için vereceğiz!

Tasarımına baktığımızda tok bir duruş veren GLB’de, parçaların farklı yerlerdeki konumu şaşırtıcı olmuş. Her bir parçaya ayrı duruş havası katılmış.

Far yapısına baktığımızda; ızgara üstündeki yıldızı yok sayarsak kesinlikle Rolls Royce’ye ait bir model derdim. Çünkü far yapısı Ghost ile bir bir uyumlu!

Sinyallerin yukarıya, çamurluk üstlerine taşınması da G Serilerine odaklı yapıldığı gözüküyor. Ön duruşu geneli itibariyle kışkırtıcı!

İç yapısı ile ilgili çizilmiş bir görsel olmasa da tahminler GLB’nin direk olarak E Serisine uyarlanacağı yönünde. Farklı olacağı söylenen ise yeni bir dokunmatik ekran ile comand kontrollerinin değişeceği.

Mercedes, temel motor ünitesi olarak hibrid olacağını söylese de, seçenekler arasında 1.6L ve 2.0L benzin-dizel yakıtlı ünitelerin olacağını da bildirdiler.

Mercedes’in 2019 yılında SUV alanında GLB ile yapacağı atağı, bize göre markanın değişik tarzda vurucu gücü olacaktır. Küçük 4×4 araçlar arasında GLA ve GLK ile insanlara ulaşılırken, GLB takviyesi pahalı GLS ve GLE‘ye alternatif olacaktır.

SUV sistemine oldukça iyi ayak uyduran Mercedes, Audi’nin Q Serileri ile olan model yarışları iyice kızışacak! Eğer ki çıkış versiyonu gördüğümüz konsept çizimleri ile aynı olursa, satış rakamlarının iyi olacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum