Yatırım yapmaya başla!

Alman Mercedes 2019’u “Plug-in Hibrit” Yılı İlan Ederken Fransa Araç Pillerine Yatırım Yapıyor!

Mercedes, plug-in motorlarla büyük atağa başlarken, Fransa da Çin'e bağımlılığı azaltmak için batarya üretimine giriyor.
Alman Mercedes 2019’u “Plug-in Hibrit” Yılı İlan Ederken Fransa Araç Pillerine Yatırım Yapıyor!

Mercedes, EQ çıkarmalarını bu sene daha da hızlandıracağını söylüyor. Fosil yakıtın makul düzeyde yok edilme dönemlerine girmiştik. Marka neredeyse her bir modelinin elektrikli versiyonu için kolları sıvamıştı. Birazcık geçmişe giderek markanın ilk elektrikli modeli EQC bu işin girişiydi. Plug-in hibritli Mercedes’lerin çok görüleceği 2019’da, ürün yelpazesinde de genişlemeye gidilecek.

Fransa da olayın arka perdesinde, elektrikli arabaların yakıt hücreleri için yatırım yapacak. Bunları söylerken de Çin’e karşı başlatılan bir şey olduğu açıkça söyleniyor. Aslında yapılacak yeniliklere iki ülke olarak baktığımızda azımsanmayacak bir yatırımdan söz ediliyor. İşte haberin detayları…

2019 yılı sonuna kadar Mercedes, 10 farklı EQ elektrikli model piyasaya sürecek!

S Sınıfı haricinde, C ve E sınıflarında melez üniteler benzin ve dizel motorlar için kullanılıyor. Bu zamana kadar yeni yakıt tipinin yüksek hacimli motorlarla birleştirilmesi yapıldı. Mercedes A Sınıfı ve benzeri alt segmentte kullanılacak 1.3L hacimli 90 ps‘lik üniteler için de PHEV teknolojisinin geleceğini söyledi.

Aynı güç aktarma organı yeni kasa tipiyle gelen B-Serisi ve yaklaşmakta olan GLB SUV’un da kaputunun altına konumlandırılacak. 3 sene içerisinde EQ Boost 48V hafif hibritler, EQ Power plug-in hibritler ve tamamı elektrikli EQ Serisi planları yapılmakta.

Fişli elektrikli üniteler marka için çok önemli. Nedeni ise tamamı elektrikli modellerden önce bir öncü olarak görülmesi. En azından belirli mesafelerde elektriğin fayda ve kullanım rahatlığı keşfedilebilecek. Mercedes 2025’e kadar da toplam satışlarının %40’nın EV araçlarından olacağını da altını çizerek söylüyor.

Fransa da Çin’e olan bağımlılığı azaltmak için 790 milyon dolarlık bir pil yatırımı planlıyor.

Fransa cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2024 yılına kadar otomobil bataryaları için 790 milyon dolar yatırım gerçekleştireceğini söyledi. Amaç, Fransız yatırımcıların Asya ve ABD’ye olan yatkınlığını azaltmak. Otomobil üreticilerinin uluslararası ticaret savaşlarının ortasında kaldığı bir dönemde Fransa, Çinli tedarikçilere çok güvenmemek gerektiğini açıklıyor.

Planlarda, Fransa ve Almanya’da iki adet fabrika inşa etmek var. Macron, “Fransa cumhurbaşkanı olarak elektrikli taşıtlarımın pillerinin yüzde 100’ünün Asya’da üretildiği durumdan memnun olamıyorum. Egemenlik ve bağımsızlık açısından, sanayimizin ve Avrupa sanayisinin Avrupalı ​​olmayanlara yüzde 100 bağımlı olmasının uzun vadede iyi olmadığını düşünüyorum” dedi. Almanya ve Fransa’dan gelen son haberler bunlar. İleriki dönemlerde bakalım gelişmelerde neler kaydedilecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum