Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Seyyanen Zam Talep Etti

Memur-Sen, oransal zamlarda yukarısı ile aşağısı arasındaki makasın açıldığını vurgulayarak düşük gelir seviyesindeki memur için zam talep etti. İşte detaylar;
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın Seyyanen Zam Talep Etti
HABER GİRİŞ

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bugün Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Memur-Sen Konfederasyonu 7. Olağan Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu.

Oransal zamlarda yukarısı ile aşağısı arasındaki makasın açıldığına işaret eden Yalçın, düşük gelir seviyesindeki memurun seyyanen zam beklediğini söyledi. Memurların, alım gücünün yükseltilmesini talep ettiğini belirtti.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet dileyen Yalçın, Memur-Sen’in her zaman ülkenin ve mazlumun yanında durduğunu bildirdi.

“Ülkemizin birliği, yeryüzünün dirliği için hep omurgalı durmaya devam ediyoruz.” diyen Yalçın, Türkiye Yüzyılı için atılan adımları gördüklerini ve bu adımları desteklerini iletti.

Fiyatlar Yükseldi, Kiralar İnsafın Dışına Çıktı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bazı ekonomik sıkıntıların yaşandığına ileri süren Yalçın, fiyatların yükseldiğini ve kiraların insafın dışına çıktığını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Konut seferberliğinin çok kıymetli olduğunu savunarak, bu sebepten çözüme yönelik atılan her adımın desteklendiğini bildirdi.

Fiyat istikrarsızlığı ile var olan sorunun derinleştiğinin altını çizen Yalçın, “Bizim için en büyük zam, düşük enflasyon ve fiyat istikrarıdır. Emek kesimi olarak atılan adımları kıymetli buluyor, sürdürülebilir olması konusundaki hassasiyetimizi bir kez daha ifade ediyoruz.” dedi.

Memurlar Devletin İş Gören Eli

Memurları devletin iş gören eli olarak nitelendirerek, güçlü Türkiye’nin güçlü memurlarla mümkün olacağına dikkat çekti.

Türkiye’nin gücü anlayışıyla kamu görevlilerinin ekonomik ve sosyal haklarına ilişkin taleplerini 1 Mayıs vesilesiyle de ifade eden Yalçın, 5 milyonu aşkın kamu görevlisinin 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu sözleşmesinin Ağustos ayında yapılacağını iletti.

Fiyat artışları ile alım gücünün düşmesi sebebiyle kamu görevlisini ve emeklisinin zorlandığını vurguladı. Toplu sözleşme sürecine gitmeden ailelerle birlikte 20 milyonu aşan kesimin, ivedilikle çözülmesi gereken bazı başlıkları olduğunu ifade etti.

“Oransal zamlarda yukarısı ile aşağısı arasında makas açıldığı için düşük gelir seviyesindeki memur seyyanen zam bekliyor.” diyen Yalçın, memurların alım gücünün yükseltilmesini istediğini ekledi.

Yardımcı Hizmetler Sınıfı Kaldırılsın

Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak, genel idari hizmetlere dahil edilmesini önererek, afet bölgesi kamu görevlilerine tazminat verilmesini talep etti.

Bayram ikramiyesinin kamu görevlilerine de verilmesini isteyen Yalçın, görevde yükselme ve unvan değişikliğinin periyodik hale getirilmesini söyledi.

Memur-Sen olarak taleplerini aktaran Yalçın, memurlara kira yardımı ve emekli kamu görevlilerine ise aile yardımının devam etmesini talep etti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.