Yatırım yapmaya başla!

Melbourne Ekonomisi 100 Milyar Doların Üzerine Çıktı

Melbourne şehrinin ekonomisi, kent tarihinde ilk kez yıllık 100 milyar doların üzerine çıktı. Detaylar haberimizde;
Melbourne Ekonomisi 100 Milyar Doların Üzerine Çıktı

Melbourne şehrinin ekonomisi, kent tarihinde ilk kez 100 milyar doların üzerine çıktı. 2018 CLUE verileri, şehrin GLP’sinin geçtiğimiz yıl yüzde 5’in üzerinde artarak 100.3 milyar dolara ulaştığını gösterdi.

Melbourne Belediye Başkanı Sally Capp, kentin ekonomik büyüme oranının ulusal ortalamanın oldukça üzerinde olduğunu söyledi ve şöyle konuştu: “Melbourne, Avustralya’daki en hızlı büyüyen şehirlerden biri ve biz şu anda kesinlikle ulusal ekonominin temel itici güçlerinden biriyiz.”

Ayrıca 100.3 milyar dolar değerindeki GLP’lerinin, Tazmanya, Kuzey Toprakları ve Avustralya Başkent Bölgesi’nin toplamından yüksek olduğunu vurguladı.

Melbourne Ekonomisi 100.3 Milyar Dolar Melbourne Belediye Başkanı Sally Capp, son 10 yılda şehir genelinde muazzam istihdam artışı gördüklerini ve 2018’de 16.800 işletmede 479.200’den fazla işe ulaştıklarını aktardı. CLUE verisinin ayrıca önceki 10 yıl boyunca Docklands istihdamında yüzde 243 artış olduğunu tespit ettiğini ve Docklands’in kenti iş büyümesi açısında yönettiğini dile getirdi. “Docklands’deki istihdam artışı, kent ekonomisinin geleceğine güveni gösteriyor” dedi.

İlaveten verilere göre konut gelişimi son 10 yılda kentin büyümesine önemli derecede katkı sağladı.

Konut Gelişimi Melbourne Ekonomi Katkı Sağladı “Melbourne, Avustralya’nın en yaşanabilir şehridir ve ister yeni parklar ve kamusal alan yükseltmeleriyle ister büyük festivallere ve etkinliklere ev sahipliğiyle şehrimizi geliştirmek için önemli yatırımlar yapıyoruz. Sakinleri, işletmeleri ve ziyaretçileri, hepsi de canlı ekonomimize, güçlü istihdamımıza, birinci sınıf etkinlik takvimine ve yemek ve kafe kültürümüze çekildiklerini söylüyorlar. Melbourne, Avustralya’nın en çok arzu edilen şehri oldu.” dedi.

Daha önce açıklanan veriler de Sally Capp’in açıklamalarını destekler nitelikteydi. Nitekim Avustralya İstatistik Bürosu verileri, Melbourne’ün dünyanın dört bir yanından yeni sakinler çektiğini ve eklediğini göstermişti. Büyük Melbourne bölgesi, kentin toplam nüfusunu 5 milyona çıkararak 2017-18 yılları arasında 119.421 sakin eklemişti. Mevcut büyüme oranlarına dayanarak, Melbourne’ün 2026’da ülkenin en kalabalık şehri olarak Sydney’i yeneceği tahmin edilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum