Yatırım yapmaya başla!

Meksika Ekonomisi 2020’de Düşük Büyüme Görecek

Uzmanlar, Meksika ekonomisinin 2020’de zayıf performansını sürdüreceğini söyledi. Detaylar aşağıda;
Meksika Ekonomisi 2020’de Düşük Büyüme Görecek

Uzmanlar, Meksika ekonomisinin 2020’de altyapıya yatırım ve henüz onaylanmayan yenilenmiş bir Kuzey Amerika serbest ticaret anlaşmasının sonuçlarını beklemeye devam ederek zayıf performansını sürdüreceğini söyledi.

Meksika GSYİH’sinin kısmen üretken projelere kamu harcamalarında yapılan kesintiler ve ihtiyatlı bir özel sektör nedeniyle yılı düşüş sınırında tamamlayacağı aktarıldı. Banco BASE finans grubunda ekonomik-finansal analiz direktörü olan Gabriela Siller, Xinhua’ya özellikle yatırım konusunda endişelendiğini söyledi.

Gerekçesini de uzun vadede daha fazla potansiyel büyümeyi teşvik edecek şeyin bu olması olarak açıkladı.

Meksika Ekonomisi 2020 Zayıf Performans Başkentte milyarlarca dolarlık bir havaalanı inşasının iptal edilmesi de dahil olmak üzere Lopez Obrador hükümetinin harcamaları dizginlemek için somut adımlar atmasının ardından yatırımcı korkularının arttığını vurguladı.

Hükümetin ayrıca özel sektörün alana katılmasını katılımına izin verecek enerji sektörü ihalelerini de askıya aldığını ve bunun yatırımcıyı daha da huzursuz ettiğini dile getirdi. “Meksika’nın uzun vadede büyümesini hızlandırmak için hükümetin yapması gereken şey, altyapıya daha fazla harcama yapmaktır ki bu da yatırımın donmasını önlemeye yardım edebilir.” dedi.

Bir diğer sorunun reel faiz oranları olduğunu belirten Siller, yüksek olarak tanımladığı oranların tüketimi ve yatırımı teşvik etmediğini anlattı.

Meksika Ekonomisi Sorun Reel Faiz Oranları Kredi derecelendirme kuruluşu Standard ve Poor’s da bir raporunda Lopez Obrador’un yönetiminin bu ekonomik zorlukları etkili bir şekilde ele almazsa ve vaatlerini yerine getirmezse, zayıf ekonomik büyümenin devam edebileceği konusunda uyardı.

Kurum Ekim ayında Meksika için ekonomik büyüme tahminini düşürmüştü. S&P analisti Alfredo Calvo şöyle açıklama yaptı: “Meksika ekonomisi yavaşlıyor ve yatırımcı güveni düşük. Bu yüzden Meksika hükümetinin ekonomik aktiviteyi artırma amacıyla bu güveni yeniden kazanmada ne kadar başarılı olduğunu gözlemeye devam edeceğiz.” Mexican Institute for Industrial Development and Economic Growth direktörü Jose Luis de la Cruz, Meksika GSYİH’sinin orta vadede yüzde 1 civarında seyredebileceğini öngördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum