Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çinli Meituan Dianping Halka Açılışında 55 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaşacak!

Çinli Meiituan Dianping’in borsaya açılışında 55 milyar dolar değerlemeye ulaşacağı söylendi. Detaylar haberimizde;
Çinli Meituan Dianping Halka Açılışında 55 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaşacak!
HABER GİRİŞ

Çinli Meituan Dianping’in halka arzında 60 milyar dolar değerleme hedeflediğini daha önce duymuştuk. Keza yemek siparişi ve rezervasyon yapmak için kullanılan Pekin merkezli Çinli şirket halka açılmak için 2 ay önce Hong Kong Borsası’na başvuru yapmış, söz konusu IPO değerlemesiyle dikkat çekmişti.

İşte bu noktada, gelen yeni bilgiler Çinli şirketin halka arzını yeniden gündeme getirdi. Çünkü konuyla alakalı yakın kaynaklar, birincil halka arzda şirketin 55 milyar dolar değerleme hedeflediğini söyledi.

Adı açıklanmayan 4 kişiden alınan bilgilere göre, Meituan Dianping’in Xiaomi’nin yaklaşık 5 milyar dolarlık halka arzından sonra en büyük IPO’su olacağı belirtildi.

Çinli Meituan Dianping Halka Açılışıyla İlgili Yeni Gelişmelerİlaveten Çinli şirketin Hong Kong’da yapılacak IPO’sunda hisse başına 60 Hong Kong doları ila 72 Hong Kong doları (7.64 dolar ila 9.17 dolar) arasında bir fiyat aralığı belirlediği kaydedildi. Çin’in en değerli internet şirketlerinden biri olan Meituan Diaping’in, ek satış hakkından önce 4 milyar dolar elde edebileceği aktarıldı.

Şirketin 46 ya da 55 milyar dolar değerleme için tartıştıkları ve Meituan Dianping’in 5 temel yatırımcıdan 1.5 milyar dolar yatırımı desteklediği dile getirildi.

Çinli Meituan Dianping 55 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaşacak Temel yatırımcılar arasında, Çinli internet şirketinin baş yatırımcısı Tencent’in ve küresel varlık yöneticisi OppenheimerFunds’un bulunduğu bilgileri de verildi. Diğer temel yatırımcılar ise Birleşik Krallık merkezli hedge fonu Lansdowne Partners (300 milyon dolar), ABD hedge fonu Darsana Master Fund (200 milyon dolar) ve Çinli Chengtong Holdings (100 milyon dolar) olarak belirtildi.

Tüm bunların yanı sıra şirketin birincil halka arzından elde edeceği geliri, teknolojisini geliştirmek, yeni servisler ve ürünler yaratmak, diğer şeylerin yanında satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanacağı aktarıldı. Örneğin, firmanın planları arasında Nisan’da 2.7 milyar dolara satın aldığı bisiklet paylaşım şirketi MoBike’ın ödemesini kapatmak var.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.