Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Medyedev’e Göre Yaptırımlar Etkisiz, Bazı Ruslar Vatan Haini

Eski Rusya Devlet Başkanı ve Başbakanı Dmitry Medvedev, Batı yaptırımlarının Kremlin'i sarsmayacağını söyleyerek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Medyedev’e Göre Yaptırımlar Etkisiz, Bazı Ruslar Vatan Haini
Yorum

2020’den bu yana Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Medvedev, Rus işletmelerine yönelik Batı yaptırımlarının Moskova hükümeti üzerinde herhangi bir etkisi olabileceğine inanmanın aptalca olacağını belirtti.

Rusya’nın RIA haber ajansına verdiği röportajdaki açıklamalarına göre Medvedev, yaptırımların Rus toplumunu sadece pekiştireceğini söyledi. Yetkililer arasında popüler bir hoşnutsuzluğa neden olmayacağını ekledi.

Medvedev’e Göre Yaptırımların Rus Hükümeti Üzerinde Etkili Olması İmkansız

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin üzerinden bir ay geçerken iki taraf arasındaki çatışmalar sürüyor. ABD ve Avrupa Birliği başta olmak üzere dünya çapında birçok ülke Rusya yaptırımlarına katılırken bu durumun ekonomi üzerinde ciddi hasara yol açacağı tahmin ediliyor.

Ancak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın olan Medvedev’e göre bu düşünce yanlış. Rus milyarderler, politikacılar gibi kişilere uygulanan yaptırımlarla ilgili olarak Medyedev şöyle dedi:

“Kendimize soralım: Bu büyük işadamlarından herhangi biri ülkenin liderlik konumunun en küçük kuantum etkisine sahip olabilir mi? Size açıkça söylüyorum! Hayır, olamaz.”

Aynı zamanda kamuoyu yoklamalarının Rusların dörtte üçünün Kremlin’in Ukrayna’da askeri operasyon düzenleme kararını desteklediğini ve daha fazlasının Putin’i desteklediğini gösterdiğini söyledi. Rusya dışında kalırken işgale karşı çıkan Ruslar içinse şu şekilde sert eleştiride bulundu:

“Yetkililerin bazı kararlarından memnun kalmayabilirsiniz, yetkilileri eleştirebilirsiniz, bu normaldir. Ama böyle zor bir durumda devlete karşı tavır alamazsınız, çünkü bu vatan hainliğidir.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu