Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Medvedev: Rusya NATO’dan Gelen Tehditleri Yok Sayamaz

Rusya’nın son teknoloji silahlara sahip NATO’dan gelen teklifleri görmezden gelemeyeceğini söyleyen Rus üst düzey yetkiliden kritik açıklamalar...
Medvedev: Rusya NATO’dan Gelen Tehditleri Yok Sayamaz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, Ukrayna ile devam eden savaşın 144. gününde önemli konular hakkında açıklama yaptı.

Rusya’nın Kiev’deki hedeflerine er ya da geç ulaşacağını belirten Medvedev, Ukrayna’nın son ana kadar savaşmaya devam etme çabasının, rejimin çöküşüyle sonuçlanacağını dile getirdi.

Ardından sözü NATO konusuna getirdi. Rusya’nın son teknoloji silahlara sahip NATO’dan gelen teklifleri görmezden gelemeyeceğini belirtti. NATO’nun ittifakına daha fazla ülke kabul ettiğini ve Rusya sınırlarına daha da yaklaştığını dile getirdi.

Medvedev açıklamasında, NATO’nun son teknoloji silahlarla Rusya’yı hedef aldığını belirtirken, “Bizim dostane ilişkiler kurma çabalarımıza rağmen hayat hayattır ve 1960’lardaki Küba füze krizi, gezegendeki diğer gelişmeler ve mevcut durum bunu gösteriyor. Misilleme yapmazsanız, bu tür tehditleri görmezden gelirseniz, sonu çok büyük olur.” sözlerine yer verdi.

Egemenliğe yönelik bir tehdidin küçük ülkeler için sorun olmayacağını ancak Rusya için ölümcül bir tehlike anlamı taşıdığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Tarihten ders alınması gerektiğini söyleyen Medvedev, birçok ülkenin bu dersleri görmezden geldiği gerçeğine hazırlıklı olunması gerektiğini dile getirdi.

Ukrayna’daki Operasyon Zorunlu Karar

NATO’nun genişlemesinin Rusya için bir tehdit olduğunu yineleyen Medvedev, bu nedenle Ukrayna’daki özel operasyonunun zorunlu bir karar olduğunu ifade etti.

Son yıllarda kimsenin Rusya’nın endişelerini duymak istemediğini, 2014 yılında Ukrayna’da alevlenen ve Donbass’ta birçok insanın acı çekmesine neden olan anlaşmazlığın görmezden gelindiğini dile getirdi.

Herhangi bir devletin Kırım’ın Rusya’nın bir parçası olmadığını düşünmesinin, kendileri için sistemik bir tehdit olduğunu kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.