Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Medvedev: Rusya NATO’dan Gelen Tehditleri Yok Sayamaz

Rusya’nın son teknoloji silahlara sahip NATO’dan gelen teklifleri görmezden gelemeyeceğini söyleyen Rus üst düzey yetkiliden kritik açıklamalar...
Medvedev: Rusya NATO’dan Gelen Tehditleri Yok Sayamaz
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, Ukrayna ile devam eden savaşın 144. gününde önemli konular hakkında açıklama yaptı.

Rusya’nın Kiev’deki hedeflerine er ya da geç ulaşacağını belirten Medvedev, Ukrayna’nın son ana kadar savaşmaya devam etme çabasının, rejimin çöküşüyle sonuçlanacağını dile getirdi.

Ardından sözü NATO konusuna getirdi. Rusya’nın son teknoloji silahlara sahip NATO’dan gelen teklifleri görmezden gelemeyeceğini belirtti. NATO’nun ittifakına daha fazla ülke kabul ettiğini ve Rusya sınırlarına daha da yaklaştığını dile getirdi.

Medvedev açıklamasında, NATO’nun son teknoloji silahlarla Rusya’yı hedef aldığını belirtirken, “Bizim dostane ilişkiler kurma çabalarımıza rağmen hayat hayattır ve 1960’lardaki Küba füze krizi, gezegendeki diğer gelişmeler ve mevcut durum bunu gösteriyor. Misilleme yapmazsanız, bu tür tehditleri görmezden gelirseniz, sonu çok büyük olur.” sözlerine yer verdi.

Egemenliğe yönelik bir tehdidin küçük ülkeler için sorun olmayacağını ancak Rusya için ölümcül bir tehlike anlamı taşıdığını ifade etti.

Tarihten ders alınması gerektiğini söyleyen Medvedev, birçok ülkenin bu dersleri görmezden geldiği gerçeğine hazırlıklı olunması gerektiğini dile getirdi.

Ukrayna’daki Operasyon Zorunlu Karar

NATO’nun genişlemesinin Rusya için bir tehdit olduğunu yineleyen Medvedev, bu nedenle Ukrayna’daki özel operasyonunun zorunlu bir karar olduğunu ifade etti.

Son yıllarda kimsenin Rusya’nın endişelerini duymak istemediğini, 2014 yılında Ukrayna’da alevlenen ve Donbass’ta birçok insanın acı çekmesine neden olan anlaşmazlığın görmezden gelindiğini dile getirdi.

Herhangi bir devletin Kırım’ın Rusya’nın bir parçası olmadığını düşünmesinin, kendileri için sistemik bir tehdit olduğunu kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu