Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MEB 4 İlde Öğretmenlere İlave Yer Değişikliği Hakkı Verdi

Afet bölgesine ilişkin istisnai kararlar alan MEB’den yeni bir açıklama geldi. Bakanlık, depremin vurduğu 4 ildeki öğretmenlere ilave yer değişikliği hakkı verdi.
MEB 4 İlde Öğretmenlere İlave Yer Değişikliği Hakkı Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Mili Eğitim Bakanlığı (MEB), deprem bölgesinde görev yapan öğretmenler için istisnai kararlar almaya devam ediyor. Bakanlığın aldığı son kararda, depremin vurduğu 4 ilde görevli öğretmenlere ilave yer değişikliği hakkı verildi.

MEB tarafından yapılan açıklamada, görev yeri Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ya da Malatya olan kadrolu öğretmenlere, yaz dönemindeki işlemlerden ayrı olarak, il içinde isteğe bağlı ilave yer değişikliği hakkı verildiği duyuruldu.

Deprem bölgesinde bulunan 4 ildeki kadrolu öğretmenler arasında, 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumlarında 3 yıllık çalışma sürelerini tamamlamış ya da tamamlamaya yakın olanlar, il içinde isteğe bağlı yer değişikliği başvurusunda bulunabilecek.

İl içi isteğe bağlı başvurular bugün başlayacak ve 10 Nisan Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar sürecek. Öğretmenler, başvurularını internet ortamında Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) üzerinden yapacak.

Başvuruların ardından atamalar, tercih ve hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Sonuçlanan atamalar 12 Nisan’da ilgili valiliklerce ilan edilecek. Görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 16 Haziran tarihi itibarıyla gerçekleştirilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu