Yatırım yapmaya başla!

McLaren, Speedtail Üzerine Konumlu Zarif Bir “Speedster”a Hazırlanıyor!

McLaren, Ultimate serilerinde bir temsilci daha ekliyor. Bu seferkinin üstü açık ve şirketin en hafifi olacak!
McLaren, Speedtail Üzerine Konumlu Zarif Bir “Speedster”a Hazırlanıyor!

Ferrari’nin özel araç yapım sürelerinin açıklaması ardından, diğer bir hipercar araç üreticisi McLaren‘den harika bir model daha geliyor. Kendi ayakları üzerinde durduğundan beri İngiliz şirket, enfes makineler çıkarıyor. Bazen tahmin edemeyeceğimiz şekillerde ve motor güçlerinde gösteriyor. Senna çalışması ve ardından gelen Speedtail‘in, şekilleri kadar hızları da üst seviyeye çıkartılmıştı.

Autocar‘dan aldığımız haberde McLaren, güzelliğine doyulmayacak bir üstü açık yapımına girdiği söylendi. Araç yine sınırlı adet üretimle ele alınacak. Fiyatının astronomik olacağını artık söylemeye gerek duymuyoruz. Aracın, McLaren’in eğlenceli taraflarına vurgu yapacağı aktarıldı.

İngiliz üretici, Ultimate serilerinde 6. modelini çıkartıyor.

Speedster, pistlerin toz kaldırma ustası Senna ve yeryüzünün uçan otomobili Speedtail’in birleşiminden olacak. Yüksek aerodinamik odaklı ele alınmış ve Speedtail’in yetenekleri aktarılmış. Denilene göre de Speedster, yolda sürüş keyfini daha çok hissettirecek.

Hiper modelde, Woking firmasının bilinen yüksek performanslı, ileri teknoloji özelliklerini korurken, McLaren’in daha duygusal ve eğlenceli tarafını vurgulayacak. Bu arada bizim ismi için Speedster dememizin sebebi, iki kişilik üstü açık olarak tasarlanmasından. McLaren aracını henüz isimlendirmedi.

İngiliz üreticinin bu hareketi aklımıza direkt olarak Ferrari’yi getirdi. İtalyan marka da SP1 ve SP2 adlı tek-çift kişilik araç modelleriyle ender üretim araçları kapsamında model gösterimi yapmıştı. McLaren’in zarif bir karoser yapısı altında sunacağı üstü açığın, SP’lere karşı verilen bir cevap olarak düşünüyoruz.

Tam sonuçları bilmesek de karşımıza Speedtail’in havadar versiyonu çıkacak.

Üstü açık demek keyif demek olduğundan, McLaren diğer hiper araçları gibi Speedster’i pist odaklı yapmayacak. Harmanlaması heyecanlı ve çevik kullanım mantığında ilerletilmiş. Gelen detaylar arasında aracın hangi güç organlarıyla hareket edeceği açıklandı.

McLaren, yeni aracında daha safkan güçler istemiş. Speedtail’in tersi olarak motorda herhangi bir elektrifikasyon ve hibrit takviyesi olmayacak. Geleneksel 4.0L V8 çift turbolu motorun yerleştirileceği aktarıldı. Yukarıda açıklamasını yaptığımız yol sürüş zevklerine göre uyarlanacak olmasından, Senna’dan da az güçler üretmesini bekliyoruz.

Yeni Speedster’ın üzerine oturtulmuş aerodinamik ögelerin yükü olmadan hareket edeceğinden, Senna’nın 1.198 kg ağırlığından düşük olması bekleniyor. Öyle ki firmanın en hafif aracı olması bekleniyor. Kilo kısmındaki en büyük artısı, onun bir çatısının olmaması!

Henüz üretim ve adet hakkında bir açıklama olmasa da, Speedtail’in 106 örneğinin teslimatlarından sonra bu araca geçileceğini düşünüyoruz. Kısacası yine bizleri heyecanlı bir bekleme süreci gözüküyor. Kısa süre sonrasında aracın gerçek ismiyle birlikte nasıl bir yapıda olacağı açıklanacaktır…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum