Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in Yeni Speedster’ine Kafa Bulandırıcı İlk Yorum Geldi!

McLaren'in Ultimate serisine ekleyeceği üstü açık modelin ilk hayali çizimi geldi.
McLaren’in Yeni Speedster’ine Kafa Bulandırıcı İlk Yorum Geldi!

Dünyada tek kalan McLaren P1 prototipi satışı ardından daha özel bir haberle karşınızdayız. İngiliz hiper araç üreticisi benzersiz otomobil imalatına yine benzersiz olacak bir ürünle gelmeyi planlıyordu. McLaren, bir üstü açık yapacaktı ve bunu en iyilerin bir karması olarak çıkartacaktı.

Henüz ismi belli olmadığı için ona Speedster demiştik. Modelin, anlatılanlara göre direkt olarak saldırı alanını anlamıştık. Ferrari’nin göz kamaştırıcıları SP1 ve SP2‘nin farklı ülke rakibi olarak! Evet, McLaren gerçekten her firma ile baş edebilecek gücü kazandı. Allcarnews‘te söylenenleri bir araya toplayarak bunu dijital ortama dökmüş…

McLaren’in bu halde çıktığını kabul edersek, ortama şans bırakmayacak.

McLaren Speedster İlk Tasarım YorumuUltimate alanını doldurmaya devam eden İngiliz, kafasındaki tehdit planlarını arabalarına her defasında yansıtmayı bilmiştir. Speedster’i tasarlayan kişi de marka kafasından gitmeyi bilerek bu güzel görseli bize gösterdi.

Sınırlı sayı üretim modellerinde Senna ardından Speedtail ile zirve oturuşlarına başlamıştı. Üstü açık hipercar projesinde şirket, Senna’dan gelecek parçaları, Speedtail’in performans ögeleriyle birleştirecek.

Herkes bizim gibi aynı şeyleri düşünmüş ve gelecek modelin Ferrari’nin SP Serisi’ne karşı olduğunu anlamış. İki koltuklu, açık kafesle düşünülen isimsiz kahraman, otomobilin sanat kısmında yapılanlarını özetliyor.

Sanatçının faydalandığı kısımlar; 720S Spider‘ı kılavuz olarak kullanmış. Tavan kısmının tamamlanması ardından Speedtail’e geçerek ön takım taşınmasını yapmış. Karşımızdaki kesinlikle Ferrari SP2 muadili.

Çizimin yan bölümündeki kapı arkası hava dengeleyici açıklık, Senna ile uyumlu yapılmış. Bir tek kapıların saydam hali yok. Speedster’ın ön satışlarının nasıl olacağını merak ediyoruz. McLaren bu aracını çok az üretecek ve hayalimizdeki gibi geldiği sürede, insanlar onu almak için çek defterlerini erkenden karalayacak.

Kaynaklara ve önceki yazımızda belirttiğimiz gibi hiper üstü açığın güç merkezine Speedtail’den gelecek motor yerleşimi söz konusu. İngiliz markanın kafasındaki bu aracı daha çok seyir ve konforlu yolcuklara düşündüğünden, beygir gücü daha az olacak.

4.0L çift turbo V8, bir elektrik motoruyla desteklenmeyecek. Güç rakamlarının 789 ps’ten az olacağı aktarıldı. Hız değerlerinde anormal bir düşüş beklemiyoruz. Zaten karbon fiber aracın komplesinde olacak ve tavan kısmından da tasarruf edilmiş olacak. Hafifleme ile avantaj sağlanabilir. Gelen teaser görüntüsü için siz ne yorum yapardınız?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum