Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

McLaren Senna’nın Adrenalini Yükselten Sesi ve Hızlanma Videosu!McLaren Senna’nın Adrenalini Yükselten Sesi ve Hızlanma Videosu!

McLaren’in anlam yüklü  ve en iyi serisi olan Senna ile yapılan test, yüksek dozda adrenalin içeriyor. Hipercar alanında yarışan Senna, 720S zemini üzerine farklı halde konumlandırılmasıyla ortaya çıkartılmıştı. Hızlı olmak zorundaydı zira ismini taşıdığı kişi de Formula F1’de fırtına estiren kişiydi.

Motorsport Magazine‘nin bir piste gerçekleştirdiği hız testi, Senna’yı kalkışa hazırlanan uçak gibi göstermiş. McLaren’in yaşattığı ikinci şok da seriyi bir GTR olarak gösterip, sadece F1 araçlarının geçebileceği şekle getirmişti. Düşük ağırlığı ve rüzgarı delip geçen yapısı, onu sürat kelimesiyle eş anlamlı yapıyor.

Yayınlanan videoda şeffaf kapılı hiperin 0’dan 295 km‘ye nefessiz çıkışı kaydedilmiş. Tasarımının her detayında geçilemez ibaresi bulunan Senna’nın yerde kalması da arkaya entegre downforce kanadı sayesinde. Hafifliği ile ünlenen Lotus’un en hafif aracından sadece 100 kg kilolu olan efsane otomobili uçuran ise 4.0L’lik V8 motoru.

Gösterilmemiş olsa da Launch Kontrol özelliği açık halde Senna ile yapılacak bir kalkışın süresi 100 km’ye sadece 2.8 saniyede gerçekleşecek. Bu da akıl almaz güçlerin otomobili Agera RS ile aynı süreyi paylaştığının resmiyeti.

Aracı test edenler sadece 295 km’yi denemişler. 0-200 km arasını 6.8 saniyede tamamladıktan sonra McLaren Senna, bunun devamında ibrede sizlere 340 km/h’yi gösterecek kapasiteye sahip. Bundan sonra ise farklı videolarda bu anlamlı eserin gerçek değerlerini bir kez daha sunmasını bekleyeceğiz!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur