Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

McLaren Racing, Tezos Ağında NFT Platformu Kuruyor

McLaren Racing, Tezos blok zincirinde NFT platformu kurmayı planladığını açıkladı.
McLaren Racing, Tezos Ağında NFT Platformu Kuruyor

Kripto para piyasasında yaşanan yükselişin ortasında NFT’ler büyük ilgi görmeye başladı. Değiştirilemez tokenlar olarak tanımlanan NFT’ler, kurumsal çevreler tarafından da kullanılır hale geliyor. Dünyanın önde gelen otomotiv devlerinden McLaren Racing, NFT platformu kuracağını açıkladı.

Platformun kurulması için Tezos ile bir ortaklık yapılacak. Bu nedenle Tezos, McLaren Racing’in Resmi Blockchain Ortağı oldu. Racing markası, enerji tasarruflu ağı ve yükseltilebilir teknolojisi nedeniyle NFT blok zincirinin ilk çıkışını temsil etmesi için özellikle Tezos’u seçtiğini belirtiyor.

Tezos, McLaren’e Sponsor Olacak

Tezos, McLaren'e Sponsor Olacak

McLaren, ortaklığın anahtarı olarak, Proof-of-Work blok zincirlerinden daha az enerji yoğun olan Tezos ağına güç veren Proof-of-Stake modelini gösterdi. Anlaşmanın bir parçası olarak, McLaren’in Formula 1 ve INDYCAR sürücülerinin yarış kıyafetleri üzerinde Tezos markası yer alacak.

Otomotiv devi daha önce ülkemizde faaliyet gösteren kripto para borsası Bitci.com ile fan token oluşturulacağını açıkladı. Bitci.com, McLaren’in sponsorları arasında yer alıyor.

Son dönemde kripto para piyasasında yaşanan düşüşün etkisiyle NFT satışlarında %90’a yakın düşüş yaşandı. Bu veri piyasada yaşanan genel düşüşe nazaran daha fazla gerileme olduğunu gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum