Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Diğerlerinden Çok Farklı Olan Bir McLaren P1 Satışı!

Satılığa çıkartılan bir McLaren P1'e rastlıyoruz ve onun diğerlerinden ayrılmasını sağlayan ilginç bir özelliği var!
Diğerlerinden Çok Farklı Olan Bir McLaren P1 Satışı!

Markanın süper hibrit aracı P1 ile çok farklı bir taraftan yeniden buluşuyoruz. 2013 yılında yapımına başlanan mega aracın, sınırlı üretim altında 2015 senesinde imalatı bitmiştir. İngiliz aracın davranışları aynı F1 otomobilleri gibiydi ve gerçekten McLaren onu çok hızlandırmıştı.

LaFerrari ve 918 Spyder’ın bir anda en sağlam rakibi olmuştu. Olmuştu ancak Silverstone pisti turlamasında P1, hepsinin önüne geçmeye başarmıştı. İşte o tur canavarlarından birisi satılığa çıkartıldı. Turuncu makine, yapısal anlamda üretilen diğer modellerle aynı olsa da onu ayıran ve aşırı pahalı olmasını sağlayan bir özelliği var. Bakalım turuncu P1 neden bu kadar özelmiş?

Aracın ilk sahibi P1’in yeniden boyanmasını istemiş.

Prototip McLaren P1 SatışıKarışıklık olan kısım; model siyah mıydı turuncu oldu, yoksa turuncuydu tonu mu değiştirildi. O kadar da takılacak bir nokta değil. Kısaca karoserinden bahsedelim. Çağımızın hiper, spor ve özel yapım araçların omurgasının yapıldığı karbon-fiber, bu aracın tüm ana merkezlerinin içerisinde.

Hafifliğin en işe yaracak modellerinden birisi olan McLaren P1, monokok bir şasi ile hareket ediyor. Aynı zamanda aerodinamik bileşenlerin tümü ve iç mekan parça yapısı da karbondan imal edilmiştir. Kısaca maddenin dokunmadığı bir nokta yok!

2017 yılında ilk olarak el değiştiren araçla çok fazla gezildiğini söyleyemeyeceğiz.

Prototip McLaren P1 Satışı Dış YapısıAracın turuncu imzasına sahip ilk kişi, artı olarak P1 MSO paket seçeneğini ekletmiş. Garajında fazladan arabaları olduğunu düşündüğümüz bu şahıs, hibrit hiper aracıyla sadece 480 km gezmiş. Sonradan alan sahibi de 84 km gezebilmiş.

Artık üçüncü sahibi neler yapar ne kadar gezer, onu da satılırsa tekrar sonradan öğreniriz.

Gelelim bu P1’i diğerlerinden ayıran en büyük özelliğine.

Biliyoruz ki şirketler belirli prosedürler ve testler amacıyla istenilen sayıda prototip üretmek zorunda. Yani üretim öncesi modeller. İşte bu XP05, “14 deneysel amaçlı inşa edilen P1’lerden birisi” olduğu söylendi. Fiyatını anında milyon dolar yükselten bu ayrıcalıklı durumun, onun dünyada tek kalmasına da bağlı.

2015 yılında Cenevre ve New York’ta GTR show arabası olarak da sergilendiği söylendi. Gösteri bitiminden sonra McLaren bu aracı alarak normal yol sürümü şartnamelerine göre ayarlayıp, satış için hazır hale getirmiş. Zaten araç dönüşümünü tamamlarken satılmış.

Fiyatının 1.7 milyon dolar olması bekleniyor.

Nihayetinde ikinci el araç olan turuncu İngiliz, bazılarına göre rekor fiyata satılacak. Otomobil bilimcileri, P1’in tarihçesi ve aracın yapısal değişimleri göz önüne alındığında, 2 milyon doların üzerinde gitmesi bekleniyor.

Toplamda 353 mil yol gitti yazan McLaren P1 bunu, 3.8L cift turbolu V8 motoruyla yaptı. 903 beygirlik canavar, üretilen 723 nm tork sonrasında 2.8 saniyede 0-100 kalkış hızına ulaşıyor.

350 km/ ile gidebilirsiniz. Bunun yanında arkadaki devasa kanat ve hava akışını kontrol eden kanallar sayesinde güvenlikli de olacaksınız.

Alacak kişi 14 P1 prototipinden birini almış olacak. Normal üretimin ilk modeli alınabilir ve normal. Ancak bu, henüz test aşamaları için yapılan bir hiper araç olduğu için o yüzden koleksiyonluk değeri var ve yüksek. En sonunda bakalım ne kadarlık bir fiyata satılacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum