Yatırım yapmaya başla!

McLaren Hibrit Spor Araba ve SUV Modele Yönelik Kararını Açıkladı!

En hızlı otomobil yapma konusunda dünyada söz sahibi olan İngiliz McLaren, elektrik ve SUV araç konusundaki görüşlerini bildirdi!
McLaren Hibrit Spor Araba ve SUV Modele Yönelik Kararını Açıkladı!

McLaren‘i sanırım 90’lı yıllarda en çok araba oyunlarından tanımış ve hayran olmuşuzdur. Araç geliştirme firması olarak hayatına başlayıp, Mercedes gibi büyük otomotivcilerin hız birimlerini üstlenmişti. Kendi markasını oluşturmak istemiş ve 2010 yılında yerkürenin görebileceği en hızlı otomobilleri üretmek için start vermişti.

Geçenlerde McLaren’in 7 yılda yaptığı hiper spor otomobil satışları hakkında bilgi vermiştik. İnsanların bu markayı hevesle beklediğinin kanıtı da kısa sürede ve satış adedi az olan bir alanda 15 bin otomobil satmış olması. İşlerinde hız kesmeyen İngiliz firma, yeni gelen bir haberde model ve motorları hakkında radikal açıklamalarda bulundu. Bakalım neler söylenmiş!

McLaren Modellerine Hibrit Onayını Verdi!

McLaren Modellerine Hibrit Onayını Verdi48 yıllık yaşamındaki deneyimlerini iyi değerlendiren McLaren, konusu olan hızlı araçlara yönelik ikinci perdeyi aralıyor. Aslında hibrit motor teknolojisine yatkın olduğunu 2 yıl önce anlamıştık. O da yalnızca göz alıcı bir yapıya sahip P1‘e verilmişti. Ve sınırlı sayıda.

Şirket planlamalarına bakılırsa 2022 yılında melez motor teknolojisini tüm modellerinde kullanmaya başlayacak. Sunulan tarih öncesinde 2019 yılı için hibrit P15’i çıkartılabilir. Çıktığını düşünürsek; P15 3.8L Twin Turbo V8 yanına gelecek bir elektrik desteği sayesinde 2.2 saniyede 100 km’ye kalkıp, 380 km/s son sürate gelebilecek kapasiteye sahip olacak.

İngiliz Şirket SUV Araç Hakkında Olumlu Konuşmadı

Büyük bir sistem içerisinde hareket edildiği için planlar her zaman tutmayabiliyor. McLaren geçtiğimiz sene 2020 yılına yönelik bir SUV modelin olacağını söylemişti ve olabilecek en yakın çizimler internette paylaşılmıştı.

Şimdi ise gördüğümüz melez ve tamamı elektrikli otomobillere tutumun pozitif yönde olduğu ancak Ferrari’nin de hazırlandığı SUV sınıfına karşı bir model beklemememiz söylendi.

Kuzey Amerika şefi Tony Joseph, “Yüksek araçlar popüler anlamda ivmelenme kazansa da, iki koltuklu spor otomobillere konsantre olmanın ve ikonik araçlar üreten şirket olarak anılmak daha iyi olur.” dedi.

Özetlemek gerekirse şirket; yerden daha fazla yükselmeden, iki kapılı spor arabalara kilitlenmenin daha mantıklı olacağı kanısında. Hibrit ve full elektrikli araçlara mantıklı bakmasıyla da McLaren’in beklemediğimiz anda evrenin en hızlı kara taşıtını çıkarmasına şaşırmamak gerekir! Böylelikle, 720 S gibi modellerine yakıştırılan ve empoze edilen 4×4 modellemeler çöpe atılmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum