Yatırım yapmaya başla!

Las Vegas Polisi Kaza Geçiren McLaren 720S’i Tesadüf Eseri Bulmuş!

Las Vegas'a yakın bir bölgede devriye polisleri arazide kazalı bir spor otomobil görüyorlar. Çok sonra bulunan McLaren 720S, tamamen hurdaya dönmüş.
Las Vegas Polisi Kaza Geçiren McLaren 720S’i Tesadüf Eseri Bulmuş!

Hızlı arabalarla kazalar bazen kaçınılmaz olurken, hiper spor arabalarla bu olasılık daha da artıyor. Kazaların çoğunluğunun aşırı hız ile olduğunu biliyoruz. McLaren, Lamborghini, Ferrari, Porsche gibi hıza odaklı yapılan otomobillerin içerisinde gerçekten sürücüleri ateşleyecek çok özellikler barındırılıyor. Güvenlik ekipmanları her ne kadar üst düzey tutulsa da ortalama +90 km/h’dan sonra kazadan kurtulma şansınız git gide azalıyor.

Mesela geçtiğimiz sene Pagani’nin dünyada tek örneği PS 760 versiyonu ağır bir trafik kazası geçirmişti. Bir taraftan da tamiri mümkün olmayan otomobil milyon dolarlık bir çöp haline gelmişti. Şimdi geçelim McLaren 720 S bu hale nasıl gelmiş!

Enkaz Las Vegas Yakınlarındaki Çölde Polis Tarafından Tesadüfi Bulunmuş.

Videoda göreceğimiz gibi İngiliz süper otomobil belli ki aşırı hızla seyahat ediyormuş. Göründüğü gibi yol kenarı ile bulunduğu noktaya baktığımızda uzunca bir mesafe var.

Ortalama olarak 100 m civarlarında yoldan ayrılmış. Taşlı zemine rağmen hafif bir takla atarak süreklenmeyi bırakmamış.

Kazada Uçurum Teğet Geçilmiş

Kazada Uçurum Teğet GeçilmişGörüntülerde dikkatimi çeken bir yerde; 720S’in takla atarak yanından geçtiği uçurum! Oraya düşseydi yaralı kurtulan sürücü ve yolcunun sonu olabilirdi. Gerçi şu anda bile kurtulmaları bir mucize. Karbon monokok gövdenin aslında sağlam bir duruş sergilediğini söylemek mümkün. Daha az hızlarda araçların ne hale geldiğini az çok biliyoruz. 4.0L V8 motorun kullanılmaz hale geldiği, 720S’in ağır darbeleri en çok sağ taraftan aldığı anlaşılıyor.

Ön kısım tamamen parçalanmış, tavan ezilmiş ve tamamen hurdaya dönmüş. Polisin araştırması ve raporlarında; Corsa Rally katılımcılarının kullandığı bir yol olduğu için McLaren 720S sürücüsünün de etkinliğe katılmış olabileceğinin üzerinde duruluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum