Yatırım yapmaya başla!

McLaren’in 720S Türevi 750LT’si Son Yapısıyla Yollarda Görüldü!

McLaren 657LT'nin gelişimini sürdürürken, bir yanda da 750LT için mühendislik dilini değiştiriyor!
McLaren’in 720S Türevi 750LT’si Son Yapısıyla Yollarda Görüldü!

McLaren’in LT araç versiyonlarına yaptığı girişimin son üyesi 750LT test sırasında görüldü. Temeli 720S’e dayanan Long Tail, daha süratli bir aracın geliştirmesiyle uğraşıyor. Aynı zamanda Speedster üstü açık bir modelin hazırlığını yürüten McLaren, model gamını genişletiyor.

Değişime uğrayacak 750LT, daha agresif ögelerle gelecek. Dış karoser yapısında görsel açıdan memnun bırakacak parçalarla birlikte, modelin aerodinamik pozisyonda daha fazla iyileştirmeler yapılacak. İşte detaylar;

Pist yollarında turlayan 750LT’nin dış yapısı hakkında yorum yapılabilir açıklıklar bırakmışlar.

Ön kısımdan bakıldığında daha derin bir ön ayrıcı yer alıyor. Tamponun köşelerinden çıkan kanatçıklar ne kadar gerçek bilemiyoruz. Süper spor modelin far yapısında ve içeriğinde değişim olmamış. Ayrıca kaput için de bir değişim söz konusu değil.

Long Tail’i doğrulayan bir arka kanadı şu anda göremiyoruz. Sanıyoruz ki aero kit içerisinde bastırma kuvveti sağlayacak aktif arka kanat bu şekilde olmayacak. Çizgi LED arka stoplar ve arka tampon düzeni karbon parçalarla aynı şekilde ele alınmış.

Diğer kısımda McLaren 675LT’nin de hazırlıklarını sürdürüyor. Aracın 600LT mantığını bırakmadan üretileceği söylenmişti. Yapı olarak karbon fiber ve alüminyum gibi hafif malzemeler imalatta kullanılacak. Karbonun yoğun şekilde kullanımı kokpite de yansıtılarak 100 kg’lik bir tasarruftan söz edilmişti.

Motor için de bir bilgi verilmedi ancak LT sürümlerinin genel motor yapısında çıkması muhtemel gözüküyor. Buna göre 750LT, 4.0L V8’den 750 ps üretebilir. Artı olarak hafifliğini göz önünde bulundurursak biraz daha hızlanmasını bekliyoruz.

Aslında McLaren aşırı zor bir iş başarıyor. Markanın 720S’i en hızlı ve çevik aracı. Aynı zamanda en yetenekli süper spor otomobillerden biri olarak kabul edilen 720S, bir sonraki dönemde daha hızlı ve çevik şekle getirilmesi gerek. Haliyle kusursuz bir araç için ne yapabilirler de istediklerini alırlar gibi akıllara soru geliyor.

İngiliz marka arka planda güç aktarma organlarında iyi bir revizyon sürecini başlatıyor. Ayrıca vitesler üzerinde de çalışarak daha hızlı geçişler ortaya çıkartılmak isteniyor. Egzoz ve süspansiyon da bu gelişim kümesine dahil. Detaylar şimdilik bu kadar. Modeller hakkında daha farklı ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum