Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

McLaren Seneye 720S’ten Daha Agresif 750LT’yi Çıkartacak!

McLaren, 720S'ten daha hızlı ve hafif olması beklenen bir 750 Long Tail versiyon gösterecek.

Modellerini hızla çoğaltan McLaren, gelecek sene için bir araç hazırlığında olduğunu söyledi. Araçların “aşırı” kısımlarında iş yürüten İngiliz şirket, alanında adı gibi hiper hız değerleri gösteren 720S‘ten daha hardcore bir modelle kendini gösterecek. Yakın zamanda yolladığı bir teaser görüntüsünde üstü açık bir Speedster’a hazırlanan marka, aracını Speedtail üzerine konumlandırağını söylemişti.

Gelen yeni bir bilgide ise 720S’in yükseltilmiş hali olarak 750LT döneminin başlatılacağı aktarıldı. Long Tail versiyonların son üyesi yine hafif olacak ve bu sefer sürat konusunda şaşırtıcı gösteriler yapacak…

Aracın 600LT ve 675LT gibi aynı mantık düzenine sahip olacağı söylendi.

Bilgiler kısıtlı olsa da McLaren’in geleneksel yapı formu değiştirilmeden karbon fiber ve alüminyum gibi hafif malzemelerle aracını imal edecek. 750LT’nin şimdiki modellerden daha mı hafif yoksa aynı mı kalacağı bilinmiyor. Sadece yoğun karbon parçaların kullanıldığı kısımlardan biri olan kokpitteki büyük revize sayesinde, 100 kg’lık bir tasarruf elde edilmesi bekleniyor.

Monokok şasiler üzerine sınırlı özel seriler de çıkartan McLaren, LT750’nin çok hızlı olacağını söyledi. Spesifikasyonlardan şu anda bir haber olmasa da 720S motorundan ilerlemek daha basit olacak. 4.0L V8’in ürettiği 710 beygir güç rakamı, LT750’de 750 beygire işaret ediyor.

40 beygirlik bir artış ile beraber ekstra hafiflik, yazılım geliştirmesi, parça kalitesi gibi kısımlarda yapılacak değişimler, otomatikman LT’nin daha iyi ivmelenmesini sağlayacak. Yine aracın 720S’ten farklı olmayacağını düşündüğümüz kısım vitesi. SSG şanzıman yine 7 ileri çift kavramalı haliyle arka tekerleklere güç gönderecek.

Dış tasarım nasıl olacak hiç bir ip ucu yakalayamadık. Gelecek sene Cenevre Otomobil Fuarı’a hazırlanacak 750LT ilk coupe ile çıkışının ardından sonrasında spider şeklinde üretileceğini düşünüyoruz. McLaren’in yeni aracı hakkında gelen son bilgiler bunlar. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle