Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

McDonald’s Türkiye 54,5 Milyon Dolara El Değiştiriyor

Türkiye'deki McDonald's Katarlı bir yatırımcı olan Kamal Saleh Al Mana'nın iştirakindeki bir şirkete satıldı. Satışa yönelik detaylar KAP üzerinden duyuruldu.
McDonald’s Türkiye 54,5 Milyon Dolara El Değiştiriyor
HABER GİRİŞ

AG Anadolu Grubu Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada, yüzde 100 bağlı ortaklığı olan ve Türkiye’deki McDonald’s restoranlarının franchise işletmeciliğini yapan Anadolu Restoran sermayesinin yüzde 100’ünü temsil eden payların, Boheme Investment GmbH şirketine veya Türkiye’deki herhangi bir iştirakine satılmasına yönelik olarak bağlayıcı pay devir sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

Bugün (11 Mayıs 2022) atılan imzalar Yönetim Kurulu Başkanlığını Tuncay Özilhan’ın yürüttüğü Anadolu Grubu ile Katarlı yatırımcı Kamal Saleh Al Mana’nın iştiraki olan Boheme Investment GmbH arasında gerçekleşti.

Pay devrinin tamamlanmasının pay devir sözleşmesinde yer alan ön şartların gerçekleşmesine tabi olduğu, devrin 2022 yılının ilk yarısında tamamlanmasının beklendiği açıklandı.

Açıklamada, “Taraflarca sağlanmış mutabakata göre, Anadolu Restoran sermayesinin yüzde 100’ünü temsil eden payların devir bedeli, 54.500.000 USD tutarı üzerinden Anadolu Restoran’ın kapanış tarihindeki bilançosunda yer alan net borç tutarı ile pay devir sözleşmesinde tanımlanan diğer varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın çıkarılması şeklinde belirlenecektir.” ifadesine yer verildi.

Söz konusu borç tutarı ile pay devir sözleşmesinde tanımlanan diğer varlık ve yükümlülüklerinin netleştirilmesi ile hesaplanacak tutarın 5-6 milyon dolar arasında olması öngörülüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.