Yatırım yapmaya başla!

McDonald’s Geri Dönüşüm Hedefleriyle Alkış Topladı!

Daha önce de geri dönüşümle ilgili projeleriyle gündeme gelen McDonald’s 2025’e kadar bütün şubelerinde sürdürülebilir kaynaklar kullanacağını açıkladı.
McDonald’s Geri Dönüşüm Hedefleriyle Alkış Topladı!

Fast food devi McDonald’s 2025 yılına kadar ulaşmayı planladığı hedeflerle gündeme oturdu. Geri dönüşüm çalışmaları konusunda önde gelen şirketler arasında yer alan restoran zinciri, önümüzdeki 7 yıl içinde bütün şubelerinde sürdürülebilir kaynaklar kullanacağını açıkladı.

Sürdürülebilir kaynak kullanımıyla daha önce de manşetlerde yer eden McDonald’s, şu anda % 10 civarında olan oranı 2025’te % 100’e çıkarmayı planladığını aktardı. Şirketin tedarik zinciri yetkilisi Francesca DeBiase de yaptığı açıklamada müşterilerinin öncelikli isteğinin “sürdürülebilirlik” olduğunu belirtti.

Francesca DeBiase’e göre müşteriler şirketten; daha az paket ve sürdürülebilir kaynak kullanmasını istiyor.

Müşterilerin İsteği Daha Az Paket ve Sürdürülebilir Kaynak KullanımıMüşterilerle aynı fikirde olan McDonald’s da sürdürülebilirlik konusunda ciddi adımlar atıyor. Öyle ki Birleşik Krallık’ta bulunan 1000’in üzerindeki McDonald’s şubesinde geri dönüşüm kutuları kullanılıyor. Ve şu anda % 10 civarında olan şubelerdeki sürdürülebilir kaynak kullanımını 2025’e kadar % 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Öte yandan; dünya çapında 37000’in üzerinde şubesi bulunan gıda devinin bu hedefi tutturmasının pek kolay olmadığı söyleniyor.

McDonald's 2025'e Kadar Bütün Şubelerinde Sürdürülebilir Kaynak Kullanmak İstiyorFakat şirketin verdiği sözler arasında; 2020’ye kadar bütün burger kutularını ve McDonald’s çantalarını geri dönüştürülebilir, sertifikalı kaynaklardan üretme sözü de bulunuyor. Neticede; tek kullanımlık bardaklar, paketler, pipetler ve benzerleriyle ortaya çıkan kirliliğin önüne geçmek için çalışmalar devam ediyor.

Bu noktada; Strabucks’ın ücretli kahve bardakları ile geri dönüşüm konusunda adım atan şirketler arasında yer aldığını belirtelim.

Geri Dönüşüm Çalışmaları Arasında Gıda Devi McDonald'SSonuçta; kahve zinciri müşterilerini geri dönüşüme teşvik edebilmek için böyle bir çalışma başlattığını duyurmuş, milyonlarca karton bardağın çöpe gitmesine engel olmak istediğini belirtmişti.

Ayrıca Birleşik Krallık’ın süpermarket zinciri Iceland de kendi etiketini taşıyan ürünlerinde plastik yerine sürdürülebilir kaynak kullanacağını açıklayarak kamuoyunun ve çevrecilerin takdirini kazanmıştı. Sonuçta; bütün şirketlerin geri dönüşüm konusunda hassasiyet göstermesini umuyor ve daha yaşanabilir bir dünya için herkesin elinden geleni yapmasını diliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum