Yatırım yapmaya başla!

McDonald’s Çalışanla İlişki Politikasını İhlal Eden CEO’sunu Kovdu

McDonald’s, Pazar günü yaptığı açıklamada CEO’su Steve Easterbrook’u şirket politikasını ihlal ettiği için kovduğunu duyurdu. Detaylar aşağıda;
McDonald’s Çalışanla İlişki Politikasını İhlal Eden CEO’sunu Kovdu

McDonald’s, CEO’su Steve Easterbrook’u bir çalışanla ilişki kurarak şirket politikasını ihlal ettiği için kovduğunu açıkladı. Kurul, Easterbrook’un ilişkiye girerek zayıf karar gösterdiğini belirtirken, McDonald’s’ın ilişki hakkında başka detay vermediği söylendi.

Verilen bilgiler arasında Easterbrook’un yerine şirketin ABD başkanlığını yapan Chris Kempczinski’nin geçeceği ve değişikliğin hemen yürürlüğe gireceği de yer aldı. Easterbrook çalışanlara gönderdiği bir mailde, “Bu bir hataydı. Şirketin değerleri göz önüne alındığında, benim için zamanın geldiği konusunda kurula katılıyorum.” dedi.

Easterbrook’un 52 yaşında McDonald’s CEO’su olduğu ve öncesinde şirketin farklı konumlarında yöneticilik yaptığı aktarıldı.

McDonald’s CEO Kovuldu McDonald’s hisseleri, Easterbrook’un 2015’te CEO olarak devralmasından bu yana yüzde 96 yükselerek 193.94 dolar seviyelerine ulaştı. Öte yandan yeni CEO Kempczinski de atamasının ardından çalışanlara; “Bu inanılmaz şirketin dizginlerini almaktan heyecan duyuyorum ve kurulun bana duyduğu güven için minnettarım. Bu markayı geleceğe taşırken böyle yetenekli bir ekip tarafından çevrelendiğim için özellikle şanslıyım” dedi.

Kempczinski’nin yeni atamasıyla birlikte McDonald’s’ın boşalacak ABD bölümünün başına ise Joe Erlinger’n getirileceği kaydedildi.

McDonald’s CEO Yerine kim Geçecek Mevcut rolünden önce, Erlinger McDonald’s’ın yüksek büyüme pazarları bölümünü yönetti. Easterbrook liderliği altında şirket sahip olduğu mağazalarının birçoğunu franchise alanlarına sattı. McDonald’s lokasyonlarının yüzde 90’ından fazlası şu anda franchise sahiplerine aittir.

Bu strateji McDonald’s’ın kârına yardım etse de muhasebe farklarının bir sonucu olarak gelirlerin düşmesine neden oluyor. Revizyonun ilk günlerinde satışlar ve trafik artsa da şirketin üçüncü çeyrek kazançları, iki yıl içinde ilk kez tahminlerin gerisinde kaldı.

Beklenti altı gelen üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından McDonald’s hisseleri gerilemişti ancak CEO Steve Easterbrook; “Üçüncü çeyrek performansımız güçlüydü ve küresel karşılaştırılabilir satış büyümesinin 17. ardışık çeyreğiyle geniş tabanlı ivmeyle devam etti” ifadeleriyle kendinden emin konuşmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum