Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

McDonald’s 2Ç21’de Güçlü Kazanç Açıklarken Hisseler Ekside

Lider fast food devi ikinci çeyrekte beklentileri aşan kazanç raporuyla gündeme geldi.
McDonald’s 2Ç21’de Güçlü Kazanç Açıklarken Hisseler Ekside
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’li fast food devi McDonald’s, 2021’in Nisan-Haziran dönemini ifade eden ikinci üç aylık dönemde Wall Street beklentilerini aşan kazanç ve gelir açıkladı. Hisseler beklentileri aşan rakamlara rağmen geriledi.

McDonald’s tarafından yayımlanan rapora göre hisse başına kazanç, 2,11 dolarlık beklentilere kıyasla 2,37 dolar oldu. Gelirse 5,6 milyar dolarlık beklentilere kıyasla 5,89 milyar dolar oldu.

İkinci çeyrekteki net kâr 2,22 milyar dolar olurken rakam bir yıl önceki 483,8 milyon dolarla karşılaştırıldı.
McDonald’s Hisse Açılış Öncesinde Ekside
Kaynak: MarketWatch

Net satışlar yüzde 57 artışla 5.89 milyar dolara yükseldi. ABD dışında birçok bölgede güçlü toparlanma yaşayan McDonald’s Birleşik Krallık ve Fransa’yı içeren uluslararası işletilen pazarlar segmentinde yüksek satış rakamları açıkladı.

Kısıtlamaların hafifletilmesinin ve daha az geçici kapanışın söz konusu segment için satışlara yardımcı olduğunu söyledi.

Lider fast food devinin hisseleri beklenti üzeri rakamlara rağmen açılış öncesinde ekside işlem gördü.

GCM Yatırım Banner

Dün 247,05 dolarla tüm zamanların rekorunu kıran hisseler 5 günde yüzde 4,4 değerlenirken bir ayda yüzde 6,7 değer kazandı. Yıl başından bu yana yüzde 15’e yakın artıda duran MCD kodlu hisse senetlerinin yıllık kazancı ise yüzde 25’i aştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.