Yatırım yapmaya başla!

Mazda “Rotary Motorlu” Bir Spor Araç için Endişeli!

Mazda, özel motoru Rotary'nin çıkışı hakkında konuştu. Merak edilen gelişme için markanın baş tasarımcısı cevap verdi.
Mazda “Rotary Motorlu” Bir Spor Araç için Endişeli!

Mazda’nın SkyActive altında sunduğu motor teknolojisi konuşulurken, bir yandan da 2019 yılında hibrit destekli olarak yeniden çıkartılacak denilen Rotary ünitesi bekleniyordu. Çalışma prensibi farklı ve parça yerleşimleri normal motorlara göre farklılık gösteren üniteyi en yakın RX-8’de bilmekteyiz. Mazda buluşu olmasa da onun geliştirmiş olduğu Rotary için henüz karar verilmiş değil.

Daha doğrusu Japon temsilci performans açısından sorunu olmayan motorun eski zamanlardaki gibi kullanım ömrüne karşı bir ön yargı besliyor olabilir. O yüzden biraz çekingen olduğunu Tokyo Otomobil Fuarı’nda belirtmiş. İşte detaylar;

Mazda tasarım patronu, motorun üst yönetim tarafından konuşulduğunu belirtti.

Mazda baş tasarımcısı Ikuo Maeda, Rotary motorun yeni bir spor otomobilde halen daha zor bir iş olduğunu ve yapılıyor denilse bile zaman alacağını kabul etti.

Mazda, “Bir RX-8 yerine geçip geçmediğimizi bilmiyorum. Toplumun bunun hakkında ne düşündüğünü ve çevrenin nasıl olduğunu görmek zorundayız” dedi. gittikçe artan şekilde EV’lere ve verimli melezlere odaklanan bir dünyada döner motorlu bir performans otomobilini piyasaya sürmek için sorumsuz olarak görülebilir ”dedi.

Tasarımcı, “Saatin tıkadığını, çevrenin sürekli değiştiğini anlıyorum ve şimdiki ve gelecekteki çevrenin açık kollu bir spor arabayı kabul edip edemeyeceğini görmek zorundayız. Zamana karşı yarışmakta olduğumuzu anlıyoruz. Ancak bir spor araba kullanma nosyonu, insanların küresel çevreye uygulanan baskı hakkında olumsuz düşünmelerini sağlarsa, bir spor otomobilin kendisi olumsuz bir şey olarak görülürse, bunu istemeyiz.” şeklinde açıklama yaptı.

Rotary direkt olarak bir spor araca konulmasa bile, hibrit bir düzenin yanında yardımdı bir pil doldurucu olarak görev alabilir. Keza Mazda bunu birçok kere vurgulamıştı. Anlaşılan o ki Mazda, Rotary motor hakkında şüpheci ve elektrik dünyasında ters karşılanacağını düşünüyor.

Mazda, 3 Serisi için bir performans varyantı düşünüyor ancak bunu hangi şekilde yapacağını bilmiyor. Düşünceler özel motor üzerineydi ve o da sanırız olmayacak. Ayrıca Ar-Ge işlerinin maliyeti, global ticari krizler de düşünülmesi gereken bir şey. Zira milyon dolarlık bir yatırım sonucunda bu tip oluşumlar ortaya çıkartılabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum