Yatırım yapmaya başla!

Her Cephesi Farklı Bir Spor Modeli Gösteren Hyundai N Roadster Tasarımı!

İlk olarak Hyundai'nin spor birimi N aracı olarak gördüğümüz tasarım, sonradan farklı marka modellerine dönüşmeye başladı!
Her Cephesi Farklı Bir Spor Modeli Gösteren Hyundai N Roadster Tasarımı!

Nisan ayının ilk günlerinde yayınlanan haberleri artık daha dikkatli okumak zorundayız. Dünyada şaka günü olan 1 Nisan, otomotiv tasarımcılarının da çok sevdiği bir gün. Geçtiğimiz sene en sağlamı Honda’dan gelmişti. CR-V’nin üstü açık bir varyantanın bizlerle buluşturulacağı söylenmişti. Beynimizin bir yerinin buna inandığını kabul etmemiz gerekir.

2019’un yıl boyunca koşulacak 1 Nisan şakalaması Jeep’in “sedan” aracı oldu. Hyundai adına gelen mavi bir araç tasarımı N birimini işaret etse de durumun biraz karışık olduğunun farkına vardık. Renk tonu Kore olsa da şekiller Japon ve İtalyan. Yeonjjon Park tarafından imzası atılan Roadster N görselleri, bir BMW Z4’ün veya Toyota Supra’nın yerini alacak kadar cesaretli duruyor.

Dediğimiz gibi kompakt üstü açıklar içerisinde kesinlikle böyle zarif spor arabanın olması gerekiyor.

Hyundai N Mazda MX-5 Fiat 124 Karışık TasarımHyundai’nin WRC Mavisi N rengi tesadüf olmayıp, kesinlikle renk mühendisliği yapılmış. Tasarımcı, Koreli markanın planlarında olmayan bir üstü açık N hayalini kurmuş. Ön görünümün altında Fiat 124 Spider selektör yapıyor. Havalı geniş ızgarının petek şekline karşı farları Mazda MX-5’ten alınmış.

Ayrıca otomobil tasarımın da bu kadar gerçekçilik de şaşırtmıyor değil!

Hyundai N Mazda MX-5 Fiat 124 Karışık Tasarım ProfilYapısına göre geniş çamurluk dizaynına sahip. Karışımın yan detayında Fiat-Mazda ikilisi arasında eşit şekilde bölünmüş. Siyah kenarları gümüş işlemeli 5 kollu jantlar, resme tam oturtulmuş. Sanırız çamurluk arkası hava kanalı tasarımın özgün kısmı olmuş.

Arka bölümde Hyundai yazmasa modeli nereye oturtmamız gerektiğini bilemeyecektik.

Hyundai N Mazda MX-5 Fiat 124 Karışık Tasarım ArkaBMW Z4 arka far grubuna daha yakın çizilen stoplar, şerit şeklinde birbirine bağlanmış. Bagaj kısmından çıkılan rüzgarlık siyah karbon haliyle difüzörle de harika uyum içerisinde.

Tasarımcı Ralli Mavisi dışında bir de gri renkle aracı boyamış.

Kalemini iyi kullanan sanatçı, N’in kırmızı şeritlerini bozmadan parlak koyu griyle düşünmüş. Aksamların stilleri aynı, sadece renkte farklılık yapılmış.

Koreli bir şirketin şimdilik N birimini veya bir Mazda’nın MX-5 olamayacak bu model çalışması, görünümde bizlere harika hisler uyandırdı. Ne yazık ki bunu  dijital ortamın ötesinde göremeyeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum