Yatırım yapmaya başla!

Mazda’nın MX-30 Konsept Görseli Tokyo Fuarı Öncesi Geldi!

Mazda, tamamı elektrikli araç dünyasına ilk çalışması olan MX-30 SUV aracını gösterecek. Tokyo'ya gelmeden önce tek bir kareden aracı tanımış olduk!
Mazda’nın MX-30 Konsept Görseli Tokyo Fuarı Öncesi Geldi!

Mazda, Tokyo Motor Show‘a gelecek SUV modellerinin de yönleneceği şekillere sahip konsept aracını getiriyor. Japon Mazda dizel motorlarından vazgeçmeyeceğini ve 2020’de yeni teknolojideki, emisyon sorunu olmayan dizel motorunu sunacağını aktarmıştı. Şu var ki şirketin aktarım organlarında benzinin yanında elektrik kısmında da önemli gelişmeleri olmakta.

RX-8 stillerinde gelen MX-30 Konseptin, farklı parça kullanımları ve Mazda’dan tasarım tazelemesini fark ediyoruz. Yeni Subaru Levorg’un da son kasa yapısını yayınlayan Japan Car Top dergisinde MX-30’a da yer verildi. 23 Ekim’de tüm detayları ile gösterilecek MX-30’un ilk görselini inceleyelim!

MX-30, hiç bir markada olmayan bir duruş stiline sahip.

Karşımızdaki aracın en büyük yeniliği elektrikli motoru olsa da MX-30 üzerindeki parçaların farklı bir kategorideki araç modelinden gelmesi, oldukça ilgimizi çekti. SUV bir araca göre inilip binilmesi zor gibi gözüken ters açılı, intihar kapılar takılmış. Ve bunu herkes anında anımsamıştır. Zira RX-8 tek kapılı spor aracında bu tip kapılar kullanılıyor ve tek kapı gibi gözüken ama dört kişilik bir dünyanın çıktığı yer!

MX-30’un burnu çıkıntılı yapılarak, ızgara daha arkada bırakılmış. Farlar dahil Mazda ve özellikle CX-30’u andırıyor. Görünmeyen kısımların arka tarafında, görselden belli olduğu kadarıyla MX-30 çıkıntılı stoplara sahip.

Konsept olarak nitelendiriyor olsak da MX-30 gövdesinin üretime hazır olduğunu söyleyebiliriz. Elektrikli motor için verilen bilgilerde 35,5 kWh‘lık lityum iyon bataryalardan 114 ps ve 265 nm tork alınacağı söylendi. Ve araç üretimi tamamen farklı bir platformda yapılacak.

Böylelikle Mazda’nın Tokyo’ya getireceği EV aracını öğrenmiş olduk. Son dönemlerde farklı sıkıntılar yaşasa da Mazda tamamen motorlara odaklanmış durumda. Yakın gelecekte özlem duyulacak fosil yakıtlı araçların birkaç temsilcisinden birisi olabilir. MX-30’un diğer detayları için yarını bekleyelim!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum