Yatırım yapmaya başla!

Mazda’nın Tokyo’ya Getireceği EV Aracından İlk İpuçları!

Mazda, Tokyo Motor Show'a ilk EV aracını getiriyor.
Mazda’nın Tokyo’ya Getireceği EV Aracından İlk İpuçları!

Mazda, önümüzdeki hafta Tokyo Otomobil Fuarı‘na yeni nesil bir aracını getirecek. Öncesinde de bunu yayınladığı bir tanıtım videosu ile gösterdi. Japon markanın son dönemlerde en çok öne çıkan tarafı, araçlarına verdiği tasarımlar. Kışkırtıcı ve özgün araç şekilleriyle kendinden söz ettiren Mazda, EV alt yapısına dahil olacak ilk aracının hazırlıklarını yapıyor.

On beş saniyelik video, aşırı bir fikir vermese de aracın kompakt bir crossover olduğunu düşünüyoruz. Bizi bu düşünceye iten ise son zamanlarda çıkan EV araçlar, markaları tarafından SUV olarak çıkartılıyor. Mantıklı olan bu ve trend hangisiyse o şekilde sunum yapmak aracın gücünü artıracaktır. İşte detaylar;

Mazda, videodan aracın coupe formlu bir tasarıma sahip olduğunu çıkarabileceğimizi az da olsa belirtiyor.

Teaser videosundaki modelin arkaya doğru eğimli bir vücut yapısı var. Mazda’nın CX-30, CX-5 gibi sınıfının en karizmatik görülen SUV modelleri başarılı bir grafik sergiliyor. Yeni EV aracın da CX-30 ile CX-5 arasında konumlu olacağı ağır basıyor.

Artı olarak BMW’nin X6 ile başlattığı, Porsche’nin hatta Renault’un bile Arkana SUV ile coupe formlu yol dışı araçlarını benimsemesinden, Mazda’nın da güzel araç yapılarından olan Coupe SUV şeklinde elektrikli aracını üretebilir.

Aldığımız bilgilere göre Japon firma yeni aracının güç aktarım merkezlerini CX-30 bedeni altında test ediyor. Lotus SUV’un Lynk & Co 01 bedeni altında denenmesi gibi.

Kodo tasarım diliyle araç tasarımlarının başka bir tarafını bize gösteren Mazda’nın iddiasına göre EV’nin kapı ve kupasında benzersiz çalışmalar olacağını aktardı. Kesin olarak gördüğümüz ise dikiz aynalarının geleneksel olduğu.

EV motor, 35.5 kWh‘lık lityum iyon pillerden gücünü alan 141 ps ve 265 nm torkluk elektrik düzenini alması muhtemel olarak gözüküyor. Tanıtımına çok fazla bir süre kalmayan Mazda’nın EV’sinin sonuç olarak şekil bakımından farklı, ihtiyaçları karşılayabilecek motorla geleceğini biliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum