Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Floyd Mayweather Destekli Kripto Para Biriminin Kurucuları Dolandırıcılıktan Tutuklandı!

Ünlü boksör Floyd Mayweather tarafından desteklenen kripto para birimi Centra’nın kurucuları, SEC tarafından dolandırıcılıkla suçlandı. Detaylar haberimizde;

Fenomen boksör bu kez; kazandığı milyon dolarlar, birlikte olduğu kadınlar, girdiği söz düelloları ya da benzeri haberlerle gündeme gelmedi. Mayweather’ın adını başlıklara taşıyan şey, kendisi tarafından desteklenen kripto para biriminin kurucularının dolandırıcılıkla suçlanmasıydı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yayınlanan duyuruya göre Centra’nın (CTR) kurucuları Sohrab Sharma ve Robert Farkas dolandırıcılıkla suçlandı. Floyd Mayweather’ın promosyonunu yaptığı 32 milyon dolarlık ICO’su ile çok konuşulan Centra’nın kurucuları suçlama neticesinde tutuklandı.

Ünlü rap yıldızı DJ Khaled ile Floyd Mayweather’ın tanıtımını yaptığı dijital para birimi Centra’nın kurucuları tutuklandı.

Zira ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Sohrab “Sam” Sharma ve Robert Farkas’ı dolandırıcılıkla suçladı. DJ Khaled’in ve ünlü boksör Floyd Mayweather’ın reklamını yaptığı Centra (CTR) kripto arzında (ICO) 32 milyon dolar elde etmişti. Ve SEC’in duyurusunda Centra Tech. Inc sahte bir ICO düzenlediği ifade edildi.

Buna göre ICO, toplanan fonların Visa ve Mastercard destekli ürünler geliştirmeyi vadediyordu fakat SEC’in araştırmalarına göre Centra bu konuda hiçbir girişimde bulunmamıştı.

Floyd Mayweather, DJ Khaled Destekli Kripto Para Birimi Centra Sohrab Sharma ile Robert Farkas’ın ICO dosyasına göre ikili bir debit kart geliştirecek ve bu kart kripto para birimlerini Amerikan dolarına çevirerek kullanıcının alışveriş yapmasını sağlayacaktı.

Ancak hiçbir ödeme şirketi ile bağlantı kurulmamıştı. Bunun yanında, Centra’nın kurucuları Mayweather ve DJ Khaled gibi ünlü isimleri seçerek, promosyonda onları kullanmışlardı.

Centra'nın Kurucuları TutuklandıSEC’in iddialarında ayrıca Centra Tech. Inc’nin yöneticilerinin de kurgusal karakterler olduğu bilgisine yer verilmişti.

Neticede; bir tanesi ülkeyi terk etmek üzereyken olmak üzere iki kurucu da yetkililer tarafından tutuklandı. Suçlamaların gereği olarak iki kurucuya; bundan sonra hiçbir ICO ya da halka arzda bulunmama, toplanan fonları faizi ve cezasıyla birlikte geri ödeme yaptırımlarının uygulanacağı söylendi.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle