Yatırım yapmaya başla!

Ölümcül Mavi Balina Oyunu Bir Kez Daha İntihara Sürükledi!

Dünyanın dört bir yanında yüzlerce çocuğu ve genci intihara sürükleyen Mavi Balina Oyunu'nun Ordu’da bir can daha aldığı iddia edildi. İşte üzücü haberin ayrıntıları…
Ölümcül Mavi Balina Oyunu Bir Kez Daha İntihara Sürükledi!

Blue Whale Game ya da Mavi Balina Oyunu yüzünden artan intihar vakaları tüm dünyayı ayağa kaldırmış, gençleri ölüme sürükleyen bu online “oyun” yüzlerce gencin katili olmuştu. Pek çok gencin yaşamına mal olan Mavi Balina oyununda hayata kalanların açıklamaları, bir nevi ölüm tuzağı olan oyunun tehlikesini bir kez daha kanıtlamıştı.

22 yaşında bir annenin bile verilen komutlara uyduğu Mavi Balina’ya karşı ne kadar dikkatli davranılması gerektiğini göstermişti. Peki, hal böyleyken Mavi Balina Oyunu’na karşı neden bir şey yapılamıyor? Oyun nasıl oluyor da hala gençlerin kendi canlarına kıymalarına yol açabiliyor?

BTK’nın yayınladığı Mavi Balina uyarısında da belirtildiği gibi oyun kullanıcılara gönderilen özel linklerle çalışıyor.

Mavi Balina Oyunu can almaya devam ediyorYani tarayıcı tabanlı olmadığı için katil oyunun erişimini kesmek mümkün değil! İşte bu nedenle de tuzağa karşı kendi imkanlarınızla önlem almanız gerekiyor. Ve bu noktada en büyük görev ebeveynlere düşüyor. Özellikle de ergenlik çağında çocukları olan anne-babaların, çocuklarını titizlikle takip etmeleri büyük önem taşıyor.

Çocuğunu Mavi Balina’dan nasıl koruyacağı hakkında detaylı bilgi sahip olmak isteyenler, buradan UNICEF’in tavsiyelerine ulaşabilirler.

Ebeveynler, Mavi Balina Oyunu'na karşı önlem almalıNe yazık ki durum çok üzücü ama daha fazla can kaybının yaşanmaması için hepimizin elinden geleni yapması gerekiyor. Çünkü dün akşam saatlerinde Ordu’nun Altınordu ilçesinde yaşanan bir intihar vakasının nedeninin de Mavi Balina Oyunu olduğu iddia edildi.

17 yaşındaki lise öğrencisi İbrahim Can Duman’ın annesi eve geldiğinde oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı.

17 yaşındaki lise öğrencisi İbrahim Can Duman'ın Mali Balina Oyunu yüzünden intihar ettiği iddia edildi

İbrahim Can Duman’ın kendini doğalgaz borusuna asarak intihar ettiği belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Dileriz, bundan sonra Mavi Balina Oyunu ile ilgili hiçbir kötü haber duymaz, sanal ölüm tuzağının yaşattığı hiçbir acıya şahit olmayız…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum