Yatırım yapmaya başla!

Mavi Balina Tehlikesini Durdurmak için İlk Ciddi Adımlar Atıldı!

Uzun süredir manşetlerde yer alan ölümcül oyunu durdurmak için ilk ciddi adımlar atıldı. Bakalım, yeterli olacak mı?
Mavi Balina Tehlikesini Durdurmak için İlk Ciddi Adımlar Atıldı!

Adeta ölümcül bir sanal salgın gibi işleyen Mavi Balina oyununun intihara sürüklemeye devam ettiğini hepimiz biliyoruz. Ve yüzlerce gencin hayatına mal olan oyun ile ilgili bir şey yapılmamasını sorgulayıp duruyoruz. Zira şimdiye kadar yapılan şey yalnızca insanları bilgilendirmek amaçlı yapılan uyarılar!

Öte yandan, uyarılarda da belirtildiği gibi oyun kullanıcılara gönderilen özel linklerle çalıştığı için erişimini kesmek mümkün değil. Peki, atılan ilk ciddi adımlarla bu mümkün olacak mı dersiniz?

Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve BTK’nın başlattığı operasyonlarla Mavi Balina oyununa karşı ilk ciddi önlemler alındı.

Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve BTK operasyon başlattı.Oyunun geçtiğimiz günlerde Ordu’da yaşayan bir lise öğrencisinin intihar nedeni olarak gösterilmesinin ardından yetkililer harekete geçti. Ayrıca oyunu yönetenler için cezaların yolda olduğu belirtildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, oyunun kişiler arasında paylaşılan linkler ile yayıldığına dikkat çekerek aileleri uyardı.

Hatırlarsanız, tehlikeye karşı UNICEF de uyarı yapmış, çocuklarımızı Mavi Balina oyunundan nasıl koruyacağımıza dair önemli tavsiyelerde bulunmuştu. Aynı şekilde, BTK’dan Mavi Balina uyarısı gelmiş ancak sanal tehlike gençleri intihara sürüklemeye devam etmişti. Peki, Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve BTK’nın başlattığı operasyonlar, Mavi Balina’yı durdurmaya yetecek mi?

Aslına bakarsanız, durum biraz şüpheli çünkü BTK’nın da belirttiği gibi oyun tarayıcı tabanlı değil.

Sanal tehlikeye karşı alınan önlemler umut vadediyor.Yani sosyal medya mecralarında kullanıcılara gönderilen linklerle çalışan oyunu, bu özelliğinden dolayı durdurmak pek mümkün görünmüyor.

Ancak en azından bu konuda ciddi bir adımın atılmış olması, Mavi Balina’nın durdurulabileceği hakkında umut veriyor. Umarız, Bakanlıklar ve BTK, ölüm tuzağını yok etmek için bir çözüm yolu bulur da biz de daha fazla kötü haber duymayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum