Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Matrixport: Bitcoin Madencileri 28 Bin Dolarda Varlıklarını Satıyor

Matrixport tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre madenciler, Bitcoin 28.000 dolara çıktığında satış yapıyor. Ayrıntılar geliyor...
Matrixport: Bitcoin Madencileri 28 Bin Dolarda Varlıklarını Satıyor
HABER GİRİŞ

Kripto hizmet sağlayıcısı Matrixport, Bitcoin’in 28.000 dolar fiyat seviyesinde satış baskısı yaşadığını ve bundan madencilerin sorumlu olabileceğini söyledi. Rapora göre Bitcoin madencileri son haftalarda kar marjlarının düşmesi nedeniyle üretilen yeni envanteri tasfiye etmeye zorlanıyor olabilir.

Bitcoin madenciliği zorluğundaki sürekli artış nedeniyle sektörün çok rekabetçi ve düşük karlı hale geldiğine yer verilen raporda, madencilerin yeni bir Bitcoin bloğunu ne kadar kolay keşfedebileceklerinin ölçüsü olan madencilik zorluğunun, bu hafta başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı hatırlatıldı.

BTC madencilik zorluğu
Kaynak: Blockchain.com

Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen, mevcut girdi maliyeti ve potansiyel çıktı geliri beklentileri göz önüne alındığında, 2022’den önce üretilen makinelerin çoğunun karsız olduğunu söyledi.

Bu nedenle madencilerin, Matrixport’un öngördüğü gibi fiyatlar artana kadar stoklarını tutmak yerine mevcut seviyeden satmaya zorlandıkları kaydedildi. Raporda Bitcoin fiyatları yüzde 10 artarsa ​​kârlılık dört kat artabileceği ve bu nedenle madenciler için artık önemli bir yukarı yönlü potansiyel olduğuna yer verildi.

Madencilerin kazancını etkileyen bir diğer olay ise dört yılda bir gerçekleşen yarılanma ödülüdür. Gelecek yılın Nisan ayında yarılanmanın gerçekleşmesi bekleniyor. Bu olay sonrası madencilerin kazandığı ödül yarıya indirilmiş olacak.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin, Kasım 2021’de 69.000 dolar ile tarihi zirvesine çıkmasının ardından, yüzde 70’ten fazla kayıp yaşadı. Kripto para birimi yeni yılda ise toparlandı ve yazım itibarıyla 27.100 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.