Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

MATIC Kurumsal Benimsemenin Ortasında Yüzde 200’den Fazla Arttı

Polygon zincirinin ortaklar listesine yeni üyeler katılıyor. Bu benimseme altcoinin değerinde Haziran’dan bu yana yüzde 200’ün üzerinde artış getirdi.
MATIC Kurumsal Benimsemenin Ortasında Yüzde 200’den Fazla Arttı
Yorum

Kripto para piyasasına yönelik kurumsal ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Bu ilginin bir sonucu olarak Polygon piyasa değerini artırıyor. Instagram’ın NFT ticaretinde Polygon zincirini kullanacak olması ve yatırım bankası JPMorgan’ın ilk ticaretini bu ağda yapıyor olması, MATIC’in fiyatını yükseltiyor.

Dijital varlık son 5 ay içerisinde en iyi performans gösteren altcoinler arasında yerini aldı. Bankacılık devi JPMorgan, ilk canlı ticaretini halka açık bir blok zincirinde yürütmek için Polygon’u seçti. MATIC duyuruların ardından yüzde 13’ün üzerinde artışla 0,985 dolara kadar yükseldi ve günlük işlem hacminde bir artış yaşandı.

Dijital varlık yazım itibarıyla 8 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip 0.93 dolar seviyesinden işlem görüyor. MATIC’in yukarı yönlü hareketi, Haziran ortasında başlayan kripto sektörü genelinde daha geniş bir toparlanma rallisinin bir parçası olarak geldi. MATIC’in fiyatı bu süreçte yüzde 200’den fazla toparlandı.

MATIC günlük grafik
Kaynak: TradingView

Teknik görünüme bakıldığında altcoine dair yükseliş beklentisinin süreceği duygusu hakim. Teknik analizin bir kuralı olarak, bir fincan ve kulp modelinin hedefi, fincanın dibi ile boyun çizgisi arasındaki mesafeyi potansiyel kopma noktasına eklendikten sonra ölçüyor. Bu formasyon gerçekleşirse MATIC 2023’ün ilk çeyreğinin sonuna kadar yüzde 200’lük bir fiyat rallisi yaşayabilir.

Polygon ağı 3. çeyrek NFT performansı
Kaynak: Messari

Polygon’un önde gelen NFT ortakları listesinde Disney, Robinhood ve Starbucks gibi isimler yer alıyor. Diğer yandan Reddit’in, NFT pazarının Polygon zincirinde piyasaya sürülmesiyle aktif cüzdan sayısının 6 milyon rekor seviyeye ulaştığı güçlü bir 3. çeyrek yaşandı.

MATIC buna rağmen tarihi zirvelerinin çok aşağısında işlem görüyor. Kripto para birimi geçen yılın Kasım ayında 2.93 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%