Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Mastercard, Kripto Para Kullanımına Yönelik Yeni Entegrasyon Duyurdu

Ödeme devi kullanıcılarına doğrudan kripto ile ödeme imkanı tanıyacak.
Mastercard, Kripto Para Kullanımına Yönelik Yeni Entegrasyon Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Mastercard kendi ekosisteminin içinde faaliyet gösteren bankaların, kriptonun ürünlerine entegrasyonu sayesinde artık müşterilerine kripto hizmetleri sunabileceğini duyurdu.

Ağdaki kripto entegrasyonu ile kullanıcılar ve müşteriler, sadakat programları, ödüller de dahil olmak üzere çeşitli ödemeler için kripto paraları kullanabilecek. Kullanıcılar ayrıca bu varlıkları depolayabilecek.

Ödeme devi yeni işlevi gerçekleştirmek için koruyucu olarak görev yapacak olan Bakkt ile ortaklık kuruyor. Entegrasyonun ardından Mastercard müşterileri, alım satım dahil olmak üzere dijital varlıklarla işlem yapabilecekler.

Firmanın dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Sherri Haymond’a göre şirket, ortaklarına ve müşterilerine kripto hizmetlerine kolay erişim sağlamayı heyecanla bekliyor.

Kripto para çerçevesinin entegrasyonu ile şirket, Bitcoin kazanmak ve harcamak isteyen Amerikalılara daha fazla hizmet imkanı sunuyor. Mastercard, dünya çapında 20.000’den fazla finans kurumuyla çalışıyor. Son verilere göre ödeme devinin toplam kullanıcı tabanı 2,8 milyar seviyesine ulaşmış durumda.

Kripto para piyasasındaki büyüme, finans devlerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Son haftalardaki yükseliş dalgası ile kripto para piyasasının toplam değeri, 2.6 trilyon doların üzerine çıktı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%