Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Mastercard Blockchain Girişimi CipherTrace’i Satın Aldı

Anlaşmanın detayları henüz açıklanmadı.
Mastercard Blockchain Girişimi CipherTrace’i Satın Aldı

Dünyanın önde gelen ödeme devlerinden Mastercard, kripto para piyasasına yönelik artan ilgisiyle biliniyor. Firma bu amaca yönelik olarak yasa dışı işlemlere karşı block zincirinde tarama yapan girişim CipherTrace’i satın aldı.

Sürpriz satın alma, Mastercard’a 900’den fazla kripto para birimini izleme imkanı veriyor. Satın almanın detayları ise henüz açıklanmadı. Anlaşma, hükümetler ve bankalar izleme ve uyumluluğu artırmaya çalışırken, kripto izleme sektöründeki sağlam faaliyetin en son işareti olarak görülüyor.

Mastercard Siber ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla yaptığı açıklamada, “Dijital varlık ekosisteminin hızlı büyümesiyle, güvenilir ve emniyetli olmasını sağlama ihtiyacı ortaya çıkıyor. Amacımız, tam da bunu yapmak için Mastercard ve CipherTrace’in tamamlayıcı yeteneklerini geliştirmektir.” ifadelerini kullandı.

Mastercard, kripto sektörüne yönelik atılımlarını son zamanlarda hızlandırıyor. Ödeme devi Temmuz’da Circle tarafından yönetilen USD Coin’i kullanan alıcılar ve nakit seven tüccarlar arasında önemli bir köprü olarak kullanımına pilotluk yapacağını açıkladı.

Şubat ayında Mastercard, tüccarların kendi ağı üzerinden yıl sonuna kadar kripto kabul etmesine izin vermeyi planladığını duyurmuştu.

Mastercard’ın kripto para başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, kripto paralar konusundaki düşüncelerinin net olduğunu belirterek, müşterilerin, tüccarların ve işletmelerin dijital varlıkları taşımasını sağlamak için burada olduklarını söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum