Yatırım yapmaya başla!

MIT’in Yeni Bölüm Başkanı Türk Profesör Asu Özdağlar Oldu!

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nin (Massachusetts Institute of Technology) yeni başkanı Türk profesör Asu Özdağlar oldu. Detaylar aşağıda;
MIT’in Yeni Bölüm Başkanı Türk Profesör Asu Özdağlar Oldu!

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Massachusetts Institute of Technology’nin Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bölümü başkanlığına Asu Özdağlar getirildi.

Açıklamaya göre; 2012 yılından bu yana MIT Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar bölümünde profesörlük yapan Asu Özdağlar yeni görevine Ocak ayında başlayacak. İşte Türkiye’nin gurur duyduğu isimlerden biri olan Asu Özdağlar ve haberin detayları…

17 Aralık 1974 doğumlu Asu Özdağlar, lisans eğitimini ODTÜ’de Elektrik – Elektronik Bölümü’nde tamamlamış.

Asu Özdağlar, ODTÜ’de Elektrik – Elektronik Bölümü MezunuSonrasında ise Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde yüksek lisansını ve doktorasını yapmış. Ayrıca evli ve iki çocuk annesi olan Asu Özdağlar’ın eşi de epey başarılı bir isim!

Zira Asu Özdağlar; Türkiye’ye 3. Nobel ödülünü getirmesi beklenen önemli ekonomist Daron Acemoğlu ile evli.

Ekonomist Daron Acemoğlu ile EvliIDEAS/RePEc’e göre “Dünya’daki En Çok Alıntı Yapılan ilk 10 Ekonomist” arasında olan Acemoğlu, MIT’te İktisat Profesörü olarak görev yapmakta.

Neticede; üniversitenin en önemli bölümünün başkanlık koltuğuna oturacak isim görevi Anantha Chandrakasan’dan devralacak.

Asu Özdağlar Yeni Bölüm BaşkanıElektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Bölümü Eski Başkanı Anantha Chandrakasan’ın görevini Asu Özdağlar’a “Profesör Özdağlar herkese ilham olan bir araştırmacı. Optimizasyon teorisi ve algoritmaları, oyun teorisi ve network alanlarında gerçek bir lider olarak doğmuş.” sözleriyle emanet ettiğini ayrıca belirtelim.

Neticede; dünyanın pek çok alanına yön vermiş önemli şahsiyetleri mezun eden bölümün başkanlık koltuğunda artık Asu Özdağlar oturacak. Ve görünen o ki Microsoft, NATO, MIT Lisansüstü Öğrenci Konseyi Öğretim Ödülü, NSF kariyer ödülü gibi birçok ödül sahibi olan bilim insanı, daha pek çok başarıya imzasını atacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum