Yatırım yapmaya başla!

Corona Virüsüne Karşı Maske Kullanmanın Faydası Video ile Gösterildi

Corona virüsünden korunmak için maske kullanmanın önemi video ile gösterildi.
Corona Virüsüne Karşı Maske Kullanmanın Faydası Video ile Gösterildi

İnsanlık tarihinin en büyük olaylarından birini içinde yaşadığımız günler içerisinde geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen Corona virüsü kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. Son dönemde ABD, İtalya, İspanya ve İngiltere gibi ülkelerden çok yüksek ölüm sayıları açıklanıyor. Açıklanan son rakamlara göre salgına yakalanan insan sayısı 1 milyon 350 bine ulaşmış durumda. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının ise 75 bine yaklaştığı belirtiliyor.

Ne yazık ki Corona virüsü son dönemde ülkemizi de etkisi altına almış durumda. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamasına göre ülkemizdeki toplam vaka sayısı 30 bini geçti. Hayatını kaybeden insan sayısının ise 649 olduğu açıklandı. Salgının yoğun olarak görüldüğü ülkelerde uzmanlar sosyal izolasyon kurallarına uyulmasını ve olabildiğinde evde kalınmasını öneriyor.

Tabi insanların market, eczane gibi zaruri ihtiyaçları için dışarı çıkması gerekebiliyor. Otoriteler insanların dışarı çıktığı zaman maske takmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Bazı kimseler ise maskenin zannedildiği kadar etkin bir koruma sağlamayacağını belirtiyor. Hem ülkemizde hem de pek çok ülkede maske kullanımı tartışma konusu haline geldi.

Yapılan araştırmalara göre virüs insanlara bulaştığında hemen etkisini göstermiyor. 14 günlük kuluçka süresine dikkat çekiliyor. Bu süreçte maske kullanımının önemini gösteren bir araştırma yapıldı.

LaVision tarafından yapılan bir araştırma maske kullanımının sağladığı faydayı gözler önüne seriyor. Videodan görüldüğü üzere hastalığı taşıma ihtimali olan bir kişinin, virüsü etrafında yayma olasılığını büyük ölçüde düşürdüğünü söyleyebiliriz. Maskenin takan kişi için koruma ve bir miktar filtreleme özelliği sağladığı belirtiliyor.

Bilindiği üzere ülkemizde de ePTTAVM aracılığı ile ücretsiz maske dağıtımı başladı. İnsanlar her hafta bir paket maske alabiliyor. Her bir paketin içerisinde ise 5 adet maske bulunuyor. Maske dağıtımından 20 ila 65 arasındaki vatandaşlar faydalanabiliyor. Maske kullanımının yarattığı farkı gösteren araştırmanın videosunu izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum