Yatırım yapmaya başla!

Maserati’ye Çizilen L’Ultimo Konsepti Quattroporte’den Fazlasını Gösteriyor

Geleceğin Maserati'lerinin nasıl olacağını anlamamıza yarayacak enfes bir Quattroporte tasarımı geldi!
Maserati’ye Çizilen L’Ultimo Konsepti Quattroporte’den Fazlasını Gösteriyor

İtalyan sanatı ve tasarımlarının bir otomobille buluşması olan Maserati, güçlü motorlarla birlikte “ultra konforları” verebilen birkaç firmadan biri! Kendi ülkesinde araçlar konusu diğerlerine göre masaya daha çok yatırılmış ve üstün markaların çıkışı sağlanmış. Lamborghini, Ferrari veya bir Pagani asfaltın en hızlıları olmaya çalışırken, Maserati kalite seviyesinde en iyi olmaya uğraşıyor.

Marka içerisine küçük sedan ve SUV model sokmayacağının açıklamasından sonra İtalyan firma için göz alıcı bir Quattroporter renderı geliyor. Marcus Hjelt dünyasından gelen çizimler, 2022 yılındaki değişimi hedef alınmış gibi duruyor.

Hjelt, premium model oluşumunu bir şeylere dayanarak yapmış.

 L'Ultimo Konsepti Quattroporte TasarımıO konu da Maserati’nin 2022 yılında tam boyutlu bir sedanı elektriklendirmesi. Alışılan kısımları bozmak istemeyen sanatçı, gece karanlığında bir Quattroporte yapmış. Geleneksel farların LED düzeni güzel. İnce ayrıntı ve hangi niyette düşünüldüğünün kanıtı ızgarası. Taç logosunun bulunduğu kısım kapalı. O da içeride soğumaya ihtiyaç duymayan bir aktarım sisteminin olduğunu gösteriyor.

Kalemini dengeli kullanan tasarımcı, yakın geleceğin araç şekillerinden, onun düşünmeden Quattroporte olduğunu anımsatmış.

 L'Ultimo Konsepti Quattroporte Tasarımı Dış GövdesiDikkat çeken kısımlarda işin içerisine uzaktan kontrollü bir yönetim sistemine vurgu yapıldığını düşünüyoruz. Gizlenmiş kapı kolları bir mobil telefon yardımıyla açılabilecek gibi duruyor. Profilden görünümünü çamurluk detayı, en çok da direksiz cam şekilleri tamamlıyor. Büyük çaplı orta göbeğe sahip lastik grubu, buradan bakıldığında 22 inç kadar gözüküyor.

Üretimdeki Maserati Quattroporte ile L’Ultimo Konsept arka bölümde ayrılıyor.

 L'Ultimo Konsepti Quattroporte Arka TasarımıMarcus Hjelt, mecburen güç gösterisi parçalardan dörtlü egzoz grubunu atmak zorunda kalmış. Sonraki aşamalarda stop düzenini tamamen değiştirmiş. Göz yanılması olmuyorsa ve arka farlar bagaj altında birleştirilmiyorsa, hakkını sadelikten yana kullanmış.

Elektrikli Quattroporte’nin kabini son sürüm teknolojik otonom araçlardan ilham alınmış gibi duruyor.

Yolculuk bölümünde genelde dokunmatik ekran düzenine yer verilmiş. Yansıtma tertibatına sahip direksiyonda, camda gösterme düzeni sanırız sonraki seviyede düşünülmüş. Arka oturma düzeni kişisel olarak, konfor odaklı yapılarak, döşeme renklerine bakılırsa en kaliteli Alacantra’ya başvurulmuş.

Marcus Hjelt’in abartıya kaçamadan olabilecek bir Maserati Quattroporte modelini ortaya çıkardığını düşünüyoruz. Nedir; dikiz aynalarının kameraya dönüşümü, kapı kolunun olmamasından bunun bir sinyalizasyona bağlanması ve kokpitteki günümüzde olmayan dijital ekran kümeleri. Siyahla kaplanan render, içerisinde sağlam bir gizem barındırıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum