Yatırım yapmaya başla!

Maserati’den Küçük Sedan ve SUV Modellere Yönelik Beklenmedik Açıklama!

Maserati, geçtiğimiz sene planladığı kompakt modeller adına yeni bir açıklamada bulundu!
Maserati’den Küçük Sedan ve SUV Modellere Yönelik Beklenmedik Açıklama!

Bir süre önce Renault ile iş ortaklığı ile gündeme gelen FCA‘nın alt markası Maserati’den yeni gelişmeler geldi. Küresel anlamda bir kriz içerisinde olan İtalyan, yeniden çizdiği yön haritalarıyla durumu toparlamaya çalışıyordu. Şubat ayındaki bir marka açıklamasında sedanlar yerine Levante SUV ve türevleri şeklinde bir geliştirme programı hazırladıklarını söylemişlerdi.

2021 yılı gibi Maserati, Ghibli ve Levanta’nin bir alt klasmanında olacak modeller çıkarma isteğindeydi. Şu var ki CEO Harald Wester‘ın Autocar‘a verdiği bir açıklamada önceden söylenenlerin hepsini reddediyor! İşte detaylar;

Harald Wester: Şirketçe yukarı çıkmak istiyoruz.

CEO’nun burada demek istediği ise olağan modellerden küçük seriler yapmayacağı. Geçtiğimiz sene Maserati planları çok farklıydı. Ghibli sedan ve Levante’nin altına kompakt modeller getirilecekti. SUV alanında küçük 4×4’e dair özel bir tasarımcı Karif ismiyle hayal etmişti.

İtalyan markanın istediği daha fazla satış hedefi! Yani Levante’in altına konumlandırılacak model BMW’nin X3-X4 Audi’nin Q3’ü ile izlenmesi keyifli bir rekabet ortamı oluşturacaktı.

İstenilen alt modeller hafif bir platform üzerinde şekillendirilecekti.

Wester’in son düşüncesine göre beklenen modeller gelmeyecek. Oysaki açıklamalarda özel bir modüler platformda plug-in hibrit güç aktarım organları eşliğinde olacaktı. Hatta seviye 3 otonom sürüş teknolojisi de araçlara dahil edilecekti.

Planların yeniden değişmesiyle birlikte, 2014 yılında gösterilen Alfieri konspetin kesin olarak 2021 veya 2022 yıllarında çıkacak mı şüphesini doğuruyor.

Zira Maserati, hazırlıkların tamamlandığı ve belirtilen tarihlerde elektrikli spor aracın yollarda görülebileceğini bizlere aktarmıştı. Alfieri, özel mühendislik karesi içerisinde, alüminyum bir uzay çerçeveye konumlandırılacak son derece sağlam yapılı bir spor araç olarak planlanıyordu.

Hibrit ve tamamı elektrikli 3 farklı motordan alınacak güçlerle İtalyan spor model, hız konusunda gerekli yerlere gerekli cevapları vermek için çıkacaktı. Bundan sonraki süreçlerde Maserati bakalım nasıl bir yol izleyecek ve planlarında bir değişim olacak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum