Yatırım yapmaya başla!

Maserati İkinci Premium SUV Modeli Karif’in Dijital Görsellerini Yayınladı!

İtalyan Maserati adına gönderilen tasarım eskizlerinde yeni bir SUV modelin doğuşu gösterilmiş. İş detaylar...
Maserati İkinci Premium SUV Modeli Karif’in Dijital Görsellerini Yayınladı!

Maserati resmi olarak SUV segmentine 3 yıl önce Levante ile girmişti. İlk SUV’un verdiği hissiyat herkesi etkilemiş, markanın bulunduğu seviyeyi karşılayabilecek bir 4X4 model olmuştu. İtalyan şirket, aracını insanların en çok tercih ettiği segmente yapmasının yanı sıra görülmemiş off road yeteneğine sahip Mercedes GLE, BMW X5 ve Porsche Cayenne gibi hızlı ve lüks 4×4’lere meydan okumaktı.

Piyasanın en karlı araçları haline gelen arazi taşıtları, Maserati’nin de çok düşündüğü bir alan. O yüzden hem rakipsel hem de müşterilerin daha fazla talebini karşılamak için hazırlanacak Karif SUV‘un ilk görsellerini bizlere gösterdi.

Karif, dinamik bir dış tasarımla ele alınmış.

Maserati bu aracı yaparken, Levante’den vazgeçmeden, onun bir alt klasmanında olduğunu belli ederek imal edecek. Vito Possidente adlı sanatçının zihninde oluşturduklarıyla ortaya çıkan bu kompakt SUV, alanını belli ediyor.

Maserati imzalarını tasarımcı, atlamadan uygulamış.

İtalyan markayı en çok tanıyacağımız kısmı olan ızgara, Karif’te de abisi Levante’nin izinden gitmiş. Kaslı bir görünümle araca olduğundan büyük algısı verilmiş.

Biz bu araç tasarımını ilk gördüğümüzde Volvo XC40 ile iyi bir rekabet içerisinde olabileceğini düşündük. Marka ve sınıf farklarını göz ardı edersek, boyut ve yapısal büyüklükleri de eşit olacaktır.

Peki, Karif’in rakipleri kim olacak?

Maserati tasarımı onaylanıp çıkarsa BMW X3-X4, Mercedes GLC – GLC Coupe ve Porsche Macan’nın güçlerini absorbe edecek. Aslında birlikte çalışılan Alfa Romeo, Maserati’nin ikinci kompakt SUV açığını Stelvio ile karşılıyordu. Alfa Romeo Stelvio’da 2.9L motoruyla rekorların peşinden koşan bir araçtır.

Verilen ikinci Maserati SUV tasarımı gayet güzel. Dış kısımda her şey şimdilik orantılı duruyor. Daha tasarım aşamasında olan Karif 4×4’ün çıkış zamanını 2021 olarak düşünürsek bugün düşündüğümüzden daha fazla gelişmiş teknolojik özelliklere sahip olacaktır. Maserati’nin bu yeni projesi hakkında sizin düşünceleriniz neler?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum