Yatırım yapmaya başla!

Maserati, Giorgio Platformuna Dayalı Özel Modeller için İpucu Verdi!

İtalyan Maserati, yeni plan ve farklı modelleriyle kötü gidişi tersine çevirmeye çalışacak!
Maserati, Giorgio Platformuna Dayalı Özel Modeller için İpucu Verdi!

En başta değinmek istediğimiz konu küresel olarak markaların ne durumda olduğu. Fiat-Chrysler Automobiles, belirli bir zaman diliminde bazı yükseliş haberleriyle birlikte kötü durumlarda yaşamıştı. Jeep’in Çinlilere satılması gündeme gelmişti. Onun üzerine Hyundai’nin FCA grubu komple satın alınması söylentileri çıkmıştı. Alt markası olan ve premium otomobil alanında söz sahibi olan Maserati için de işler istenildiği gibi gitmemişti.

Geçtiğimiz sene yayınlanan Maserati yol haritasına göre de İtalyan markadan büyük bir patlama bekleniyordu. Sistemin temeli, üretim platformlarının iyileştirilmesi ve Avrupa fabrikalarında yapılacak köklü değişimle gidişat değiştirilecekti. Ekonomi savaşlarından Maserati’de etkilendi ve o da çözümü model yatırımında buldu.

Grafikteki ters gidişatı Maserati iyiye çevirmeye niyetli.

Şirket, pazarlama da Ghibli ve Quattroporte gibi sedanlar yerine Levante SUV’a daha çok yatırım yapacak. Aslında 4×4 sınıfa desek de olabilir. Zira İtalyan marka daha kompakt boyutlarda ikinci SUV’u Karif’i üretmek istiyor. Marka, statü kısmında Alfa Romeo gibi premium olarak değil, lüks geçit markası olarak görülecek.

Giorgio platformu aynı çatı altındaki birçok marka modeli için oluşturulmuştu. Alfa’nın ötesinde kullanılmak istenen platform Giulia’ya göre oluşturulsa da gelecek nesil Dodge Charger ve Challenger‘ında üretimhanesi olacak.

Planlar da tam olarak bu alanda yeni özel modeller üretmek. Maserati’nin model gamındaki eksikler için düğmeye basılmış. Alfa’nın Stelvio’su ile yan yana imalata olacak ikinci veya üçüncü bir modelin olabileceği aktarıldı.

Maserati lüks SUV ve sedan yenilemesini doğruladı.

Gelen son düzenlemede Maserati, Quattroporte ve Levante‘nin tamamen yeni versiyonlarının geleceğinin haberini verdi. Her iki araç da modüler platformda süreçleri ilerletilecek, 50/50 ile sınıfının en iyi dağıtım oranlarına sahip olcağı söylendi. Planların devamında; Alfieri konseptin üretim versiyonunu hazırlanacak. Alüminyum uzay kasası, coupe formlu sunulacak.

Aktarım organlarında Alfieri için elektrikli bir motor düşünülüyor. Haricinde tüm modellerinde kullanılmak üzere plug-in-hibrit seçeneği getirilecek. Yerleştirilecek elektrik motorlarıyla tahmini olarak sportif coupeleri 300 km/h son sürate çıkartılması sağlanacak. İtalyan Maserati cephesinden gelen en son haberleri sizlere vermiş olduk. Maserati planlarını gerçekleştirirse %28’lik düşüş oranını artıya geçirebilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum